• W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, dlatego jego opiece polecajmy wszystkich pracowników Służby Zdrowia. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

• Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00, zaś w niedziele o godz. 17.30. W poniedziałki oraz czwartki do włączenia się w prowadzenie tej pięknej modlitwy zapraszamy dzieci.

• We wtorek (20. X.) przypada uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, profesora Akademii Krakowskiej, który jest głównym patronem archidiecezji i miasta Krakowa. Jego opiece polecajmy profesorów i studentów, by czas zdobywania nauki był także czasem kształtowania charakterów i prawych sumień.

• W środę (21. X.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (22. X.) wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża rodzin.

• W piątek (23. X.) wspomnienie św. Jana Kapistrana, kapłana oraz św. abpa Józefa Bilczewskiego.

• W sobotę (24. X.) wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, biskupa oraz bł. Jana Balickiego, kapłana.

• Zbliża się czas szczególnej pamięci o zmarłych, którym chcemy przyjść z pomocą przez ofiarę Mszy świętej, modlitwę w ich intencji oraz wypominki. Jednorazowe i roczne wypominki, z podaniem godziny ich odczytywania, można już składać w zakrystii. Prosimy o staranne pisanie imion i nazwisk.

• Dziękujemy Misjonarzom Oblatom Maryi Niepokalanej za przybliżenie nam misyjnej troski Kościoła. Ofiary składane przy okazji nabywania kalendarza są przeznaczone są ich misyjną działalność.

• Niech trwający Tydzień Misyjny będzie dla nas przypomnieniem, że od chwili Chrztu świętego jesteśmy wezwani do apostolstwa przez konkretne czyny miłosierdzia, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę, by Orędzie Dobrej Nowiny mogło dotrzeć do wszystkich zakątków świata.