• Rozpoczynając święty czas Adwentu wchodzimy w nowy rok duszpasterski, który będzie poświęcony godnemu i owocnemu przeżywaniu Eucharystii. Modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby nadchodzący Zbawiciel świata znalazł w nich godne mieszkanie.

• W okresie Adwentu Msze święte roratnie o NMP będą odprawiane w naszej Parafii w ciągu tygodnia o godz. 18. Serdecznie zapraszamy także dzieci, dla których są przygotowane materiały, pomagające przeżywać głębiej spotkanie z nadchodzącym Zbawicielem świata.

• W poniedziałek (30. XI.) święto św. Andrzeja, apostoła.

• W środę (2. XII.) wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego. Msza św. z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (3. XII.) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Z racji I czwartku miesiąca zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Mszę świętą roratnią o godz.18 oraz zmiankę tajemnic różańcowych. W kolejne czwartki Adwentu będziemy się modlić o dar trzeźwości w naszej Ojczyźnie.

• W piątek (4. XII.) wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Spowiedź I piątkowa od 6.30 rano i od godz. 16.30 - 18. Msza święta roratnia dla dzieci o godz. 17.

• W sobotę (5. XII.) z racji I soboty miesiąca o godz. 17.30 Różaniec Grupy Modlitewnej, zaś po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

• W przyszłą niedzielę (6. XII.) podczas Mszy świętej o godz. 10.00 będzie specjalne błogosławieństwo dla małżonków przeżywających swoje rocznice i jubileusze, zwłaszcza: 1, 5, 10, 15 czy 20 rocznicę zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Serdecznie zapraszamy tych małżonków oraz ich rodziny do wspólnego dziękczynienia.

• Od dzisiejszej niedzieli Siostry Duszy Chrystusowej rozprowadzają w naszej świątyni pobłogosławione opłatki wigilijne, które są szczególnym znakiem jedności i wspólnoty całej Parafii. Składane przy tej okazji ofiary są formą wynagrodzenia oraz wdzięczności wobec Sióstr za ich całoroczną posługę. Zespół Charytatywny rozprowadza świece Caritas jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Są także przygotowane na stoliku przy ołtarzu MBNP specjalne zestawy na wieczór wigilijny z siankiem, modlitwą oraz wodą święconą, za dobrowolne ofiary.

• W ubiegłą niedzielę zabrakło pisma dla dzieci „Staś” - z bożonarodzeniową szopką, dlatego na dziś udało się ściągnąć jeszcze dodatkowe egzemplarze.

• Niech Boże błogosławieństwo, lektura Pisma Świętego oraz prasy katolickiej pomoże nam jak najlepiej przeżyć święty czas Adwentu.