• Nadchodzący Zbawiciel świata pragnie być dla nas „Emmanuelem”, a więc Bogiem z nami. Najważniejszym Betlejem jest serce człowieka, w którym Jezus pragnie znaleźć godne mieszkanie.

• Możliwość skorzystania ze Spowiedzi świętej w poniedziałek, wtorek i środę rano podczas Mszy świętych oraz po południu od godz. 17 do 19.30. Trudno o prawdziwą radość serca bez pojednania z Bogiem.

• W ostatnich dniach zostały zamontowane nowe gabloty na klepsydry przy wyjściu z placu kościelnego oraz przy bramie cmentarnej, by godnie uczcić pamięć o tych, którzy od nas odchodzą na spotkanie z Panem.

• We wtorek (22. XII.) odwiedziny chorych, którzy sami nie mogą przyjść do świątyni. Prosimy o zgłaszanie takich osób w zakrystii.

• Opłatki wigilijne są do nabycia w zakrystii. Na stolikach przy ołtarzu MBNP są przygotowane świece Caritas jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” i specjalne zestawy na wieczór wigilijny z siankiem, modlitwą oraz wodą święconą, za dobrowolne ofiary. Warto pomyśleć także o tych, którzy już sami przyjść nie mogą, by okazać im chrześcijańskie miłosierdzie.

• W czwartek (24. XII.) Wigilia Bożego Narodzenia. Ze względu na wieczór wigilijny nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczoru wigilijnego poprzez wspólną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, wzajemne przebaczenie, łamanie się opłatkiem, a także wspólny śpiew kolęd.

• Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o północy – Pasterkę, podczas której pragniemy powitać przychodzącego do nas Zbawiciela świata. Modlitewne czuwanie przed Pasterką od godz. 23.30. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

• W piątek (25. XII.) radosna uroczystość Narodzenia Pańskiego. Syn Boży po to przyszedł na ziemię i zechciał zamieszkać w rodzinie, aby nas uczynić dziećmi Bożymi.

• W sobotę (26. XII.) drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w którym przeżywamy święto św. Szczepana - pierwszego męczennika. Porządek Mszy świętych w piątek i sobotę jak w każdą niedzielę.

• W związku z trwającą wciąż epidemią tegoroczna „kolęda” będzie miała nieco inny charakter. Po narodowej kwarantannie pragniemy Was zaprosić do świątyni, która jest naszym Domem modlitwy, aby wspólnie podziękować Bogu za skarb wiary i prosić o Jego błogosławieństwo oraz potrzebne łaski dla Waszych rodzin. Już dziś znakiem duchowej więzi niech będzie dla Was świąteczny numer „Głosu Matki Kościoła”. Prosimy Was, aby przez Wasze ręce dotarł ten nowy numer - w geście miłosierdzia - do każdej Rodziny!