• Dziś przypada święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. Przez ich wstawiennictwo prośmy o Bożą mądrość, byśmy budowali naszą teraźniejszość i przyszłość na niezawodnym fundamencie Ewangelii. W ramach 40-godzinego nabożeństwa chcemy Bogu dziękować za Jego miłość oraz zaufanie, jakim nas obdarza. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 13 i będzie trwała do godz. 18, z przerwą na Mszę świętą o godz. 16. W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 17 do 20 – z przerwą na Mszę świętą o godz. 18. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w naszej Ojczyźnie Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

• W poniedziałek (15. II.) modlitwa Apostolatu Dobrej Śmierci od godz. 17.30.

• W środę (17. II.) rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane w tym dniu o godz.: 6.30, 7, 9, 16 i 18. Zespół Charytatywny będzie zbierał - jak co roku - jałmużnę wielkopostną. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na najbardziej potrzebujących w naszej Parafii. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W piątek (19. II.) będziemy przeżywać dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich, błagając o Boże Miłosierdzie dla nas, dla Kościoła i całego świata. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30. Z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy świętej o godz. 18.

• W sobotę (20. II.) po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Kościoła oraz Apel ze św. Janem Pawłem II.

• Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będziemy przeżywać w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.

• Od dzisiejszej niedzieli nasz duszpasterz – Ks. Kan. Zygmunt Kosowski rozpoczyna posługę Proboszcza w parafii św. Judy Tadeusza w Czyżynach. Otoczmy go wdzięczną modlitwą za twórczą obecność wśród nas i prośmy o dalszą opiekę Maryi – Matki Kościoła w podejmowaniu nowych zadań.

• Niech nadchodzące dni Wielkiego Postu staną się szansą pogłębienia szczerej przyjaźni z Bogiem oraz uporządkowania relacji z bliźnimi w duchu prawdy, miłości i wzajemnej pomocy.