• Czas wielkopostnych rekolekcji to szczególna szansa pogłębienia naszej więzi z Panem Bogiem i uporządkowania relacji z bliźnimi w duchu prawdy i miłości. Szczegółowy program rekolekcji, dostosowany do obecnej sytuacji, jest umieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej Parafii. Dzieci będą uczestniczyć w naukach on-line, zaś młodzież zapraszamy do kościoła szczególnie w poniedziałek i wtorek na godz. 19.

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17. Ofiary składane dziś podczas Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

• We wtorek (23. III.) Spowiedź rekolekcyjna od 8 do 10 i od 16 do 19.

• W środę (24. III.) Msza św. z Nowenną do MBNP o godz. 18 na zakończenie rekolekcji. Składka w tym dniu będzie znakiem wdzięczności za podjęty dla nas trud Ojca Rekolekcjonisty. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rodziców w sprawie Bierzmowania.

• W czwartek (25. III.) uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tajemnica Wcielenia Bożego Syna jest przeżywana jako Dzień Świętości Życia, dlatego w tym dniu podejmujemy także dzieło Duchowej adopcji, w trosce o miłość i należny szacunek dla każdego poczętego dziecka.

• W piątek (26. III.) Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.

• Przy ołtarzu MBNP stoi tradycyjne „drzewko Miłosierdzia” z pisankami dla rodzin potrzebujących wsparcia. Świąteczne paczki będą przyjmowane w poniedziałek (29. III.) od godz. 10-12 i 16-20, zaś wydawane we wtorek w tych samych godzinach. Mamy okazję do konkretnego czynu miłosierdzia!

• Ukazał się nowy numer „Głosu Matki Kościoła” w pięknej szacie graficznej. Warto go zabrać do domu za dobrowolną ofiarę i w ramach uczynku miłosierdzia pomyśleć także o bliskich, a zwłaszcza starszych i chorych, by mogli mieć żywą więź z Parafią.

• Caritas Archidiecezji Krakowskiej zachęca do przekazania 1% podatku na pomoc osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Ulotki z kontem są na stoliku pod chórem.

• Podczas trwających rekolekcji wspierajmy się modlitwą za siebie nawzajem i życzliwością, byśmy mogli się duchowo odnowić i jak najlepiej przygotować nasze serca na nadchodzące święta wielkanocne.