• Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Joachima i Anny – Rodziców NMP po raz pierwszy obchodzimy w Kościele Światowy Dnia Dziadków i Osób Starszych. Towarzyszą mu słowa z Ewangelii wg św. Mateusza: „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”. Postawy szacunku oraz miłości wobec naszych rodziców i dziadków uczy nas Święta Rodzina z Nazaretu, której polecamy wszystkie rodziny naszej Parafii.

• Wspominając św. Jakuba, apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po Mszy świętej będzie tradycyjne poświęcenie pojazdów na parkingu parafialnym. Składane ofiary będą przeznaczone na pomoc dla misjonarzy, w ramach akcji MIVA – „1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy”.

• W środę (28. VII.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (29. VII.) wspomnienie św. Marty.

• W sobotę (31. VII.) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

• Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień) Msze św. w dni powszednie są odprawiane o godz. 7.00 i 18.00, natomiast niedzielne Msze święte pozostają bez zmian.

• W ciągu tygodnia możliwość Spowiedzi - pół godziny przed Mszą świętą.

• W dniu 12 sierpnia (czwartek) odbędzie się pielgrzymka do Ludźmierza. Szczegółowe informacje podane są na plakacie, a zapisy w zakrystii.

• Tradycyjna Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 6 do 11 sierpnia. Szczegółowe informacje są umieszczone na stronie pielgrzymki. Zapisy do Wspólnoty Prądnickiej są od 1 do 5 sierpnia w godzinach od 15 do 18 w parafii św. Jana Chrzciciela w Krakowie.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, która jest dostępna w naszej świątyni, a wśród nich nowy numer czasopisma dla dzieci „Staś”.

• Niech Maryja – Matka pięknej miłości uczy nas dostrzegać dobroć Boga nie tylko w pięknie stworzonego świata, ale i w spotkaniu z bliźnimi w duchu prawdy i miłosierdzia.