• W aklamacji przed Ewangelią słyszymy dziś cenne przesłanie: Słowo Twoje, Panie, jest prawdą, uświęć nas w prawdzie. W blasku Bożego Słowa chcemy kształtować nasze umysły i serca.

• W ramach Diecezjalnego Dnia Modlitwy za Młodzież po Mszy świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszek, która przeznaczona zostanie na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

• W poniedziałek (27. IX.) wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana.

• We wtorek (28. IX.) wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu przypada 10 rocznica święceń biskupich Grzegorza Rysia i Damiana Muskusa, dlatego otoczmy ich naszą modlitwą. Spotkanie z rodzicami dzieci I-Komunijnych w kościele o godz. 18.40.

• W środę (29. IX.) święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Przez ich wstawiennictwo prośmy o potrzebne łaski dla s. Michaliny w dniu jej imienin. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (30. IX.) wspomnienie św. Hieronima, kapłana i dra Kościoła.

• W piątek (1. X.) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Spowiedź I piątkowa od 630 rano i po południu od godz. 16.30 - 18 z Mszą św. dla dzieci o godz. 17. Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane codziennie po Mszy świętej godz. 18.00, zaś w niedziele o godz. 17.30. W poniedziałki i wtorki do włączenia się w prowadzenie różańca zapraszamy dzieci.

• W pierwszy piątek zapraszamy uczniów klas 8 na uroczyste rozpoczęcie formacji do sakramentu bierzmowania podczas Mszy świętej o godz. 18. Karty do zapisania kandydatów można zabrać spod chóru. Klasy 7 rozpoczną formację w 2 semestrze.

• W sobotę (2. X.) wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Nabożeństwo różańcowe z udziałem Grupy Modlitewnej.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, w tym miesięcznika dla dzieci „Staś”.

• Niech Maryja – Matka pięknej miłości otacza naszą Ojczyznę, młodzież oraz wszystkie rodziny swoją opieką i wyprasza potrzebne łaski na każdy dzień.