• Przeżywając Dzień Papieski dziękujemy Bogu za życie i błogosławiony pontyfikat Jana Pawła II, tak bardzo zatroskanego o losy Kościoła i naszej Ojczyzny. Jego opiece polecajmy młodzież całego świata oraz wszystkie rodziny, w których przekazywany jest skarb wiary i miłości.

• Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które są odprawiane codziennie po Mszy świętej godz. 18.00, zaś w niedziele o godz. 17.30. W poniedziałki i wtorki do włączenia się w prowadzenie różańca zapraszamy dzieci.

• W poniedziałek (11. X.) wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.

• We wtorek (12. X.) wspomnienie bł. Jana Beyzyma, apostoła trędowatych.

• W środę (13. X.) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (14. X.) wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy. Modlitwą otoczmy nauczycieli i wychowawców w dniu ich święta.

• W piątek (15. X.) św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Modlitwa Apostolstwa Dobrej Śmierci od godz. 17.30. Z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego podczas Mszy św. o godz. 18.

• W sobotę (16. X.) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Po Mszy świętej wieczornej Różaniec i Apel z Janem Pawłem II.

• Dzisiejsza ofiara do puszek przeznaczona jest na wsparcie zdolnej, lecz niezamożnej młodzieży, w ramach Dzieła Nowego Tysiąclecia.

• Zbliża się czas szczególnej pamięci o zmarłych, którym chcemy przyjść z pomocą przez ofiarę Mszy świętej, modlitwę w ich intencji oraz wypominki. Jednorazowe i roczne wypominki, z podaniem godziny ich odczytywania, można już składać w zakrystii. Prosimy o staranne pisanie imion i nazwisk.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, w tym miesięcznika dla dzieci „Staś”.

• Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za pomoc w pracach związanych z wymianą okien w zakrystiach oraz odnowieniem zewnętrznej elewacji. Na jej tle od strony ul. Pasteura pojawiła się nowa mozaika naszej Patronki. Niech Maryja Matka Kościoła wyprasza wszystkim potrzebne łaski i czuwa nad swoimi dziećmi.