• W aklamacji przed Ewangelią słyszymy wezwanie Pana Jezusa: Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem. Tej miłości doświadczamy każdego dnia, a w sposób szczególny przy ołtarzu Chrystusa, gromadząc się jak jedna Boża Rodzina.

• We wtorek (22. II.) święto Katedry św. Piotra apostoła.

• W środę (23. II.) wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika. Msza święta z Nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (24. II.) po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy oazowej. Jest jeszcze możliwość włączenia się do tej wspólnoty, która pragnie odkrywać piękno przyjaźni z Bogiem i wartość przyjaźni z bliźnimi. Z racji „tłustego czwartku” Bracia Kapucyni zapraszają do akcji: „Wyślij pączka do Afryki”. Informacje na ten temat w gablocie parafialnej.

• W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 13 rozpocznie się tradycyjne Nabożeństwo 40-godzinne, przygotowujące nas do owocnego przeżycia Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do godz. 18, z przerwą na Mszę świętą o godz. 16.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek i prasy katolickiej. Jest już nowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”.

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58 informuje, że rekrutacja do klas I rozpocznie się 1 marca. Szczegóły i zasady rekrutacji znajdują się na stronie internetowej szkoły oraz w gablocie.

• Niech Jezus – nasz Mistrz i Nauczyciel, będzie na nas źródłem Prawdy, która wyzwala i pozwala duchowo wzrastać.