• W aklamacji przed Ewangelią słyszymy dziś wciąż aktualne wezwanie: „Pan mówi: Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie.” Pragniemy błagać Boga o prawdziwe nawrócenie dla ludzi zaślepionych żądzą władzy i wojny, by jak najszybciej nastał sprawiedliwy pokój.

• Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17. Tradycyjnie w IV i V niedzielę Wielkiego Postu ofiary zbierane na tacę podczas Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

• Rekolekcje w naszej Parafii będziemy przeżywać od V Niedzieli Wielkiego Postu, dlatego już dziś bardzo prosimy o modlitwę w tej intencji.

• W środę (23. III.) Msza święta z Nowenną do MBNP o godz. 18.

• W piątek (25. III.) uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Siostry Duszy Chrystusowej zapraszają z okazji ich święta na Mszę świętą o godz. 7.30 do kaplicy przy ul. Matki Tajber 1. Tajemnica Wcielenia Syna Bożego jest przeżywana także jako Dzień Świętości Życia, dlatego w tym dniu podejmujemy dzieło Duchowej adopcji, w trosce o miłość i należny szacunek dla każdego poczętego dziecka. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.

• Od dzisiejszej niedzieli parafialny Zespół Charytatywny rozprowadza Baranki Wielkanocne „Caritas”.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek i prasy katolickiej, w tym ciekawego miesięcznika dla dzieci „Staś”. W ofercie czasopism jest także nowe pismo „Pielgrzym”.

• Niech Maryja, zatroskana o każdą rodzinę, pomoże nam uporządkować oraz pogłębić relacje z Bogiem i bliźnimi w duchu pokoju, prawdy i miłości.