• Jakże krzepiące jest przesłanie św. Pawła Apostoła, które kieruje dziś do nas: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli.” Każda dobrze przeżywana Eucharystia jest wspaniałą lekcją wolności, która wypływa z przyjęcia Bożej prawdy i prowadzi ku coraz głębszej miłości.

• We wtorek (28. VI.) wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika.

• W środę (29. VI.) uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Wdzięczną modlitwą otoczmy ks. Piotra Pałasza, zwłaszcza podczas Mszy świętej z Nowenną o godz. 18, prosząc w dniu jego imienin o potrzebne łaski.

• W piątek (1. VII.) Spowiedź I piątkowa od 6.30 rano i od godz. 16.30 - 18. Msza św. dla dzieci o godz. 17.

• W sobotę (2. VII.) Różaniec Grupy Modlitewnej od godz. 17.30, zaś po Mszy świętej Nowenna do Matki Kościoła i adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień) Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00, natomiast niedzielne Msze święte pozostają bez zmian.

• W ciągu tygodnia możliwość Spowiedzi będzie pół godziny przed Mszą św.

• Rodzice Jakuba, który walczy o życie, bardzo serdecznie dziękują wszystkim za niedzielne wsparcie do puszek, które wyniosło w sumie: 10 601 zł.

• Wobec wciąż trwającej wojny Caritas Archidiecezji Krakowskiej organizuje akcję „Paczka dla Ukrainy”, której celem jest zapewnienie podstawowych artykułów niezbędnych do życia dla kilkuosobowej rodziny. Szczegóły tej akcji są podane na plakatach w gablocie parafialnej. Wskazane na wykazie produkty - z odpowiednią datą ważności - będą przyjmowane w czwartek i piątek od 16 do 20 w salce Zespołu Charytatywnego, a następnie przekazane we wspólnym transporcie na Ukrainę.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, która jest dostępna w naszej świątyni, w tym także wakacyjny numer czasopisma dla dzieci „Staś”.

• Niech czas urlopów i wakacji pomoże nabrać sił ciała oraz ducha, byśmy na co dzień budowali w gronie najbliższych więź zaufania i wzajemnej miłości.