• Wspominając św. Ignacego z Loyoli, kapłana, przyjmujemy z wiarą zachętę Apostoła narodów: „Jeśli więc razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Ojca.” To spojrzenie w górę jest wezwaniem do gorliwej i ufnej modlitwy o łaskę trzeźwości i prawdziwą wolność serca dla naszych sióstr i braci, którzy stali się niewolnikami różnych słabości i nałogów.

• W poniedziałek (1. VIII.) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

• We wtorek (2. VIII.) wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. W tym dniu przypada 6 rocznica śmierci Ks. Kard. Franciszka Macharskiego, dlatego polecajmy go z wdzięcznością Bożemu Miłosierdziu.

• W środę (3. VIII.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (4.VIII.) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana. Z racji I czwartku miesiąca zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Mszę świętą o godz. 18, nabożeństwo oraz zmianką tajemnic różańcowych.

• W piątek (5. VIII.) Spowiedź I piątkowa od 6.30 rano i od godz. 16.30 – 18, ze Mszą świętą dla dzieci i godz. 17.

• W sobotę (6. VIII.) święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy świętej o godz. 7 odprawianej na Wawelu wyruszy Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Pielgrzymi będą przechodzić przez teren naszej Parafii, dlatego otoczmy ich życzliwością i modlitwą. Różaniec Grupy Modlitewnej od godz. 17.30, zaś po Mszy św. Nowenna do Matki Kościoła i adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Dziękujemy za wszystkie ofiary serca składane na tacę, do kopert czy na konto parafialne, które są znakiem wspólnej troski o piękno naszej świątyni. W najbliższym tygodniu rozpoczną się prace związane z odnowieniem zewnętrznej elewacji budynku z salkami katechetycznymi.

• W dniu 25 sierpnia (czwartek) odbędzie się pielgrzymka wakacyjna do Raby Wyżnej i Harkabuza. Zapisy i szczegóły pielgrzymi w zakrystii.

• Z okazji św. Krzysztofa po Mszy świętej odbędzie poświęcenie pojazdów na parkingu parafialnym. Składane ofiary będą przeznaczone na pomoc dla misjonarzy, w ramach akcji MIVA – „1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy”. Ufną modlitwą otoczmy wszystkich kierowców i podróżujących.