• Wraz ze św. Augustynem, biskupem i doktorem Kościoła, dziękujemy Bogu za cały stworzony świat oraz tegoroczne plony. Wdzięczną modlitwą otaczamy także rolników i prosimy o ducha chrześcijańskiej solidarności, by dla nikogo nie zabrakło codziennego chleba.

• W poniedziałek (29. VIII.) wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

• W środę (31. VIII.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (1. IX.) wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 8, by wspólnie błagać Pana Boga o potrzebne łaski w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym i katechetycznym. Z racji I czwartku miesiąca zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Mszę świętą o godz.18, nabożeństwo oraz zmiankę tajemnic różańcowych.

• W piątek (2. IX.) Spowiedź I piątkowa od 6.30 rano i od godz. 16.30 – 18, ze Mszą święta dla dzieci o godz. 17.

• W sobotę (3. IX.) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dra Kościoła. Różaniec Grupy Modlitewnej od godz. 17.30, zaś po Mszy świętej Nowenna do Matki Kościoła i adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Uroczyste poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klas I w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 11.30.

• Od 1 września Msze święte rano o godz.: 6.30 i 7, zaś wieczorem o godz. 18.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma Świętego, książek religijnych oraz prasy katolickiej. Nowy rok formacji to kolejna szansa poznawania prawd wiary oraz kształtowania naszych serc i sumień.

• Nowe maszty z flagami przy Krzyżu Papieskim niech nam przypominają, jak wielką cenę zapłacił Chrystus za naszą wolność i jak ważna jest wspólna troska o przekazywanie skarbu wiary nowemu pokoleniu.