Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• „Jezus Chrystus, będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was ubóstwem swoim ubogacić”. Doświadczamy tej prawdy podczas każdej Eucharystii, kiedy Miłosierny Bóg pragnie ubogacić nasze umysły słowem Dobrej Nowiny oraz napełnić nasze serca darem miłości i pokoju. W tej szkole uczymy się także miłosierdzia wobec współczesnych „Łazarzów” – naszych sióstr i braci, by mogli doświadczać na co dzień Bożej i ludzkiej pomocy.

• Pod hasłem przewodnim „Dziecko w sercu Krakowa” przejdzie dziś ulicami naszego miasta VIII Marsz dla Życia i Rodziny. Manifestacja wyruszy z Placu Matejki w stronę Rynku Głównego o godz. 12. Marsz ma zwrócić uwagę na niebezpieczeństwo zatracania zrozumienia pięknego daru, jakim jest każde dziecko – tłumaczą organizatorzy.

• W poniedziałek (26. IX.) wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana.

• We wtorek (27. IX.) wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana.

• W środę (28. IX.) wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu przypada rocznica święceń biskupich Grzegorza Rysia i Damiana Muskusa, dlatego otoczmy ich naszą modlitwą. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (29. IX.) święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Przez ich wstawiennictwo prośmy o potrzebne łaski dla s. Michaliny w dniu jej imienin.

• W piątek (30. IX.) wspomnienie św. Hieronima, kapłana i dra Kościoła.

• W sobotę (1. X.) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Nabożeństwo różańcowe z udziałem Grupy Modlitewnej.

• Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane codziennie po Mszy świętej godz. 18.00, zaś w niedziele o godz. 17.30. W poniedziałki do włączenia się w prowadzenie różańca zapraszamy dzieci.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, w tym miesięcznika dla dzieci „Staś”.

• Dziękujemy za wszystkie ofiary serca złożone na duszpasterstwo młodzieży w archidiecezji, dekanacie i naszej parafii.

• Niech Maryja – Matka pięknej miłości otacza naszą Ojczyznę, młodzież oraz wszystkie rodziny swoją opieką i wyprasza potrzebne łaski na każdy dzień.