• „Szczęśliwy naród wybrany przez Pana” – te słowa Psalmu napełniają nasze serca radością i są zarazem wezwaniem do czujności, byśmy zawsze byli gotowi na spotkanie z Bogiem.

• We wtorek (13. VIII.) święto NMP Kalwaryjskiej.

• W środę (14.VIII.) św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika.

• W czwartek (15.VIII.) uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. niedzielny. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej. Od godz. 17.30 modlitewne spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

• W piątek (16.VIII.) z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego podczas Mszy świętej o godz. 18. W tym dniu organizowana jest Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej – można zapisać się w zakrystii.

• W sobotę (17.VIII.) święto św. Jacka, kapłana, Patrona naszej archidiecezji. Po Mszy świętej wieczornej Apel ze św. Janem Pawłem II.

• W przyszłą niedzielę (18.VIII.) odbędzie się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Łagiewnik, związana z kolejną rocznicą zawierzenia całego świata Bożemu Miłosierdziu. Szczegółowy program pielgrzymki umieszczony jest w Internecie i na plakatach.

• Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień) w niedziele i święta nie ma Mszy świętej o godz. 16.00.

• W dni powszednie Msze święte są odprawiane o godz. 7.00 i 18.00.

• W ciągu tygodnia możliwość Spowiedzi będzie pół godziny przed Mszą św.

• Zachęcamy do uważnej lektury prasy katolickiej, w której możemy znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących nas pytań.

• Niech Maryja – najlepsza Przewodniczka do nieba, uczy nas żyć na co dzień mądrością Ewangelii.