• Św. Jan Apostoł przypomina nam w dzisiejszej aklamacji radosną prawdę, że „tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego; każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.”

• We wtorek (1. XI.) przypada radosna uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 16. Na cmentarzu parafialnym będą dwie Msze święte z wypominkami: o godz. 12 oraz o godz. 14.30, po której wyruszy procesja po cmentarzu z modlitwą za zmarłych. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące, pod zwykłymi warunkami.

• W środę (2. XI.) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. Msze święte w intencji zmarłych o godz.: 6.30, 7, 9 i 18. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (3. XI.) z racji I czwartku miesiąca zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Mszę świętą o godz.18 oraz zmiankę tajemnic różańcowych.

• W piątek (4. XI.) wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Spowiedź I piątkowa od .630 rano i od 16.30 – 18, ze Mszą święta dla dzieci o godz. 17.

• W sobotę (5. XI.) Różaniec Grupy Modlitewnej wraz z wypominkami od godz. 17.30, zaś po Mszy św. Nowenna i adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Jednorazowe i roczne wypominki, z podaniem godziny ich odczytywania, można składać w zakrystii oraz na cmentarzu. Wypominki roczne są przed Mszą św. o godz.: 8.30, 10.00 i 11.30, natomiast wypominki jednorazowe będą odczytywane oraz omadlane częściowo w samą uroczystość, a kolejne w oktawie Wszystkich Świętych przed Mszą świętą wieczorną od godz. 17.30. Ofiary na wypominki jednorazowe są dobrowolne, zaś na wypominki roczne za daną osobę według zwyczajowej ofiary składanej na Mszę świętą. Za wszystkich wypominanych odprawiane są Msze święte na cmentarzu oraz w czwarty piątek każdego miesiąca w kościele. Dziękujemy za wszystkie ofiary serca składane z okazji wypominek. Kartki na wypominki można zabrać ze stolika pod chórem. Prosimy o staranne pisanie imion i nazwisk.

• Zgodnie z zapowiedzią są dziś z nami Siostry Klawerianki, które przywiozły Kalendarze na nowy rok. Składane ofiary są przeznaczone na cele misyjne. Pod chórem jest także najnowszy ChiT z bardzo ciekawymi artykułami.

• Niech nadchodzące dni, które kierują nasze umysły i serca w stronę nieba, będą pełne Bożego pokoju. Pamiętajmy, że każda godnie przyjmowana Komunia święta umacnia nas w ziemskim pielgrzymowaniu i toruje drogę do szczęśliwej wieczności.