• Nadchodzący Zbawiciel świata pragnie być dla nas „Emmanuelem”, a więc Bogiem z nami. Najważniejszym Betlejem jest serce człowieka, w którym Jezus pragnie znaleźć godne mieszkanie.

• Możliwość korzystania z Sakramentu Spowiedzi w kolejne dni Adwentu codziennie rano od godz. 6.30 i wieczorem od godz. 17. Nie odkładajmy tej szansy na ostatnią chwilę.

• Świąteczne paczki dla potrzebujących będą przyjmowane w salce katechetycznej w poniedziałek 19 grudnia w godz.: od 10 do 12 i po południu od 16 do 20, zaś wydawane osobom ubogim we wtorek 20 grudnia w tych samych godzinach.

• W środę (21. XII.) Msza święta roratnia z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (22. XII.) od godz. 10 odwiedziny chorych, którzy sami nie mogą przyjść do świątyni. Prosimy o zgłaszanie takich osób w zakrystii.

• W sobotę (24. XII.) Wigilia Bożego Narodzenia. Ze względu na wieczór wigilijny nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczoru wigilijnego poprzez wspólną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, wzajemne przebaczenie, łamanie się opłatkiem, a także wspólny śpiew kolęd.

• Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o północy – Pasterkę, podczas której pragniemy powitać przychodzącego do nas Zbawiciela świata. Tradycyjne czuwanie przed Pasterką od godz. 23.30. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

• W niedzielę (25. XII.) radosna uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.

• Po szczęśliwie zakończonym okresie pandemii pragniemy nawiedzić Wasze domy z darem Bożego błogosławieństwa w ramach tradycyjnej „kolędy”. Jej plan jest zamieszczony na folderze, który dzięki życzliwości Poczty Polskiej powinien dotrzeć do wszystkich Parafian; jest także do zabrania na stoliku pod chórem. Pragniemy jednak, by poszczególne Rodziny czy indywidualne Osoby potwierdziły chęć przyjęcia kapłana. Dlatego prosimy, by wypełniony Formularz zgłoszenia Kolędy wrzucić do specjalnej skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego do 20 grudnia 2022 roku. Chcielibyśmy dotrzeć również do ludzi starszych, chorych, samotnych, stąd prośba o gest miłosierdzia, by ich powiadomić oraz złożyć w ich imieniu wypełniony Formularz.

• Niech Boże błogosławieństwo napełni nasze serca ufnością i pokojem!