• W pierwszym dniu Nowego Roku przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W Jej matczyne dłonie powierzamy przyszłość naszych rodzin, parafii, Ojczyzny i całego świata. Jest to zarazem Światowy Dzień Pokoju, którego nadal tak bardzo brakuje w wielu krajach, a nade wszystko w ludzkich sercach. Dziś w celu uproszenia Bożej pomocy na cały rok za pobożne odmówienie lub śpiew hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź, można uzyskać odpust zupełny. Wdzięczną modlitwą otaczamy Papieża Benedykta XVI prosząc dla niego o Boże Miłosierdzie i wieczną radość.

• W poniedziałek (2. I.) wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

• We wtorek (3. I.) wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

• W środę (4. I.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (5. I.) z racji I czwartku miesiąca zapraszamy Żywe Róże na Mszę świętą o godz. 1800 oraz zmiankę tajemnic różańcowych.

• W piątek (6. I.) uroczystość Objawienia Pańskiego. Wraz z Mędrcami ze Wschodu chcemy oddać Bogu należny pokłon i wyrazić Mu wdzięczność za Jego wielkie miłosierdzie wobec każdego z nas. Tradycyjnie w tym dniu na godz. 11.30 zapraszamy dzieci przebrane za jednego z Królów. Na rozpoczęcie Mszy świętej udamy się procesyjnie do stajenki. Porządek Mszy świętych w tym dniu jak w każdą niedzielę. Możliwość nabycia i poświęcenie kredy oraz kadzidła na każdej Mszy świętej. Składane ofiary za kadzidło będą przeznaczone na misje. Woda święcona jest dostępna przy drzwiach wejściowych.

• W sobotę (7. I.) Różaniec Grupy Modlitewnej od godz. 17.30, zaś po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Od poniedziałku dalsza część parafialnej Kolędy według harmonogramu, który jest umieszczony w Internecie, w gablocie parafialnej i na folderach, które były wcześniej wysłane do wszystkich Parafian. Z darem Bożego błogosławieństwa nawiedzamy te Rodziny, które potwierdziły chęć przyjęcia kapłana na specjalnej deklaracji.

• Wśród dostępnej prasy katolickiej jest także świąteczny numer „Głosu Matki Kościoła”. Prosimy, aby przez Wasze ręce ten nowy numer dotarł także do ludzi chorych i samotnych.

• Niech chwila Adoracji Najświętszego Sakramentu i wstawiennictwo Matki Kościoła pomoże nam w kolejne dni Nowego Roku podążać drogami prawdy oraz wzajemnej miłości.