• Przeżywając Niedzielę Słowa Bożego dziękujemy Boga za mądrość, którą odnajdujemy na kartach Pisma Świętego. Św. Mateusz zaznacza, że „Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu”. Duchowego uzdrowienia doświadczamy poprzez święte sakramenty, które umacniają nas na drodze wiary i wzajemnej miłości.

• We wtorek (24. I.) wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, który jest patronem dziennikarzy.

• W środę (25. I.) święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (26. I.) wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

• W sobotę (28. I.) wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. Wdzięczną modlitwą otoczmy Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego w 6 rocznicę objęcia pasterskiej posługi w naszej Archidiecezji.

• Caritas naszej Archidiecezji prosi o pomoc dla ofiar wojny w Ukrainie. Szczegóły akcji „Paczka dla Ukrainy” znajdują się w załączonej do plakatu informacji w gablocie parafialnej.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma Świętego, książek religijnych oraz korzystanie z prasy katolickiej. Jest jeszcze dostępny najnowszy numer „Głosu Matki Kościoła”.

• Zgodnie z zapowiedzią w dzisiejszą niedzielę ofiarą do puszek mamy możliwość wsparcia Fundacji, która organizuje pielgrzymkę chorych i niepełnosprawnych dzieci do Lourdes.

• W najbliższym tygodniu będziemy nadal odwiedzać kolejne Rodziny, które wyraziły chęć przyjęcia kapłana w ramach tradycyjnej kolędy. Harmonogram kolędy jest umieszczony w Internecie, w gablocie parafialnej i na folderach.

• Wsparci Bożym błogosławieństwem starajmy się o to, by duch prawdy, jedności i braterstwa był coraz bardziej obecny w naszych sercach.