• Apostoł narodów uświadamia nam dzisiaj wielką godność, stawiając pytanie: Czyż nie wiecie, że jesteście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? I dodaje z całą stanowczością: Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest święta, a wy nią jesteście.

• W ramach 40-godzinnego nabożeństwa chcemy Bogu dziękować za Jego miłość oraz zaufanie, jakim nas obdarza. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 13 i będzie trwała do godz. 18, z przerwą na Mszę świętą o godz. 16. W poniedziałek i wtorek adoracja od Godziny Miłosierdzia o godz. 15 do Mszy świętej wieczornej. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w naszej Ojczyźnie Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

• W środę (22. II.) rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane w tym dniu o godz.: 6.30, 7, 9, 16 i 18. Zespół Charytatywny będzie zbierał - jak co roku - jałmużnę wielkopostną. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na najbardziej potrzebujących w naszej Parafii. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W piątek (24. II.) Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.

• Zapraszamy także na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będziemy przeżywać w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, także dla dzieci: są już nowe numery „Małego Gościa Niedzielnego” oraz krakowskiego „Stasia”.

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58 zaprasza Rodziców dzieci, które rozpoczną edukację w nadchodzącym roku szkolnym na „Dzień Otwarty” w dniu 28 lutego od godz. 18, zaś Dyrekcja SP nr 21 w dniu 23 lutego od godz. 17. Szczegóły spotkania znajdują się na stronach internetowych szkoły.

• Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszą nam wciąż aktualne słowa dzisiejszej liturgii: Kto zachowuje naukę Chrystusa, w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała.