• „Kiedy Bóg mówi, nie gardź Jego słowem” – zachęca nas Psalmista. Chcemy w tym czasie Wielkiego Postu umysłem i sercem przyjmować to słowo, bo jest ono dla nas jak życiodajna woda, bez której człowiek duchowo marnieje, a nieraz wprost umiera.

• Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17. Tradycyjnie w IV i V niedzielę Wielkiego Postu ofiary zbierane na tacę podczas Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

• W poniedziałek (13. III.) przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka, dlatego otoczmy Go naszą wdzięczną modlitwą i pamięcią.

• We wtorek (14. III.) podczas Mszy świętej o godz. 18 przez wstawiennictwo bł. Jerzego Popiełuszki będziemy się modlić szczególne za naszą Ojczyznę.

• W środę (15. III.) modlitwa Apostolatu Dobrej Śmierci od godz. 17.30. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W piątek (17. III.) Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30. Z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy świętej o godz. 18.

• W sobotę (25 marca 2023) jest organizowana pielgrzymka do Kalwarii i Zakrzowa, jako bezpośrednie przygotowanie do naszych misji parafialnych. Szczegółowe informacje są w gablocie, zaś zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do udziału!

• Od dzisiejszej niedzieli parafialny Zespół Charytatywny rozprowadza Baranki Wielkanocne „Caritas”. Na prośbę Biskupa Damiana Muskusa dziś mamy też możliwość wsparcia małej Zosi Pająk ze Skawinek, która choruje na okrutną chorobę genetyczną, rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Najlepszym leczeniem jest bardzo kosztowna terapia genowa, która jednorazowo podana całkowicie zatrzymuje chorobę. Dlatego każda pomoc jest na wagę życia.

• Niech Maryja, zatroskana o każdą rodzinę, pomoże nam uporządkować oraz pogłębić relacje z Bogiem i bliźnimi w duchu prawdy, pokoju i miłości.