• Przez wstawiennictwo św. Stanisława Biskupa i Męczennika, który jest patronem ładu moralnego w naszej Ojczyźnie, prośmy Boga o roztropność i odpowiedzialność za jej dalsze losy dla wszystkich Rodaków w kraju i poza jego granicami.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18, zaś w niedziele o godz. 17.30.

• W środę (13. V.) wspomnienie NMP z Fatimy. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (14. V.) święto św. Macieja, apostoła.

• W piątek (15. V.) wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy. Wspólna modlitwa Apostolatu Dobrej Śmierci od godz. 17.30. Z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z majówką.

• W sobotę (16. V.) święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski. Po Mszy świętej wieczornej Nabożeństwo majowe oraz Apel z Janem Pawłem II.

• Przypominamy, że podczas trwającej epidemii jest możliwość przyjmowania Komunii świętej tradycyjnie do ust lub na rękę. Osoby pragnące skorzystać z możliwości przyjęcia na rękę proszone są o ustawienie się w kolejce na wprost ołtarza, zaś pozostałe po obu stronach prezbiterium. Świętą Hostię przyjmujemy na lewą rękę, zaś prawą przenosimy Pana Jezusa bezpośrednio do ust, z zachowaniem należnego szacunku, w postawie stojącej.

• W kolejnych dniach maja i czerwca Rodzice ze swoimi dziećmi, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii świętej, mogą przybywać w gronie rodzinnym do naszej świątyni, by wyrazić wdzięczność Panu Jezusowi za to, że już od roku ich dzieci mogą w pełni uczestniczyć we Mszy świętej. Dla zachowania pewnego porządku - związanego z wymogami sanitarnymi - prosimy, aby taką gotowość przybycia z dzieckiem z okazji rocznicy zgłosić kilka dni wcześniej. Możliwość Spowiedzi codziennie podczas Mszy św. Rodzinne przeżycie tej uroczystości może być szansą pogłębienia naszej więzi z Panem Bogiem i umocnienia miłości wzajemnej.

• Wyrażamy wdzięczność dla wszystkich, którzy duchowo oraz materialnie wspierają naszą Parafię podczas trwającej epidemii. Niech Maryja – Matka Kościoła i Królowa Rodzin, wyprasza wszystkim łaskę Bożego optymizmu, byśmy przezwyciężyli wszelkie trudności oraz mogli z radością i nadzieją spotykać się we wspólnocie Kościoła - jak jedna Boża Rodzina.