Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Wychowania kieruje nasz umysł i serce w stronę Jezusa, który jest najlepszym Przewodnikiem i Wychowawcą na drogach poznawania prawdy i zdobywania prawdziwej mądrości. Wraz z Maryją - Matką Kościoła otaczamy ufną modlitwą wszystkie rodziny naszej Parafii, także te, które pielgrzymują dziś do Kalwarii Zebrzydowskiej.

• W poniedziałek (14. IX.) przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Szczegółowy program odpustowych uroczystości w sanktuarium w Nowej Hucie - Mogile umieszczony jest na plakacie.

• We wtorek (15. IX.) wspomnienie Narodzenia Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Wdzięczną modlitwą otoczmy bpa Jana Zająca oraz bpa Józefa Guzdka – w rocznicę ich sakry biskupiej. Modlitwa Apostolstwa Dobrej Śmierci od godz. 17.30.

• W środę (16. IX.) wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (17. IX.) wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa.

• W piątek (18. IX.) święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, który jest czczony również jako patron KSM. Z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego podczas Mszy św. o godz. 18.

• W sobotę (19. IX.) po Mszy św. wieczornej Apel ze św. Janem Pawłem II.

• W przyszłą niedzielę (20. IX.) po Mszach świętych będzie możliwość zapoznania się z działalnością Klubu „Polskie Himalaje”, który ma swoją siedzibę na terenie naszej parafii, a pomaga m.in. dzieciom w Kenii.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, która jest dostępna także w naszej świątyni.

• Niech Maryja – Stolica mądrości wyprasza dary Ducha Świętego dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców, by podejmowany trud kształtowania umysłów i serc przyniósł błogosławione owoce.