Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

Oddajemy do rąk Czytelników nowy numer „Głosu Matki Kościoła”. Usiłujemy w perspektywie wiary w czasie epidemii przeżyć kolejne święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Od początku przeżywanego w świecie zamętu nasza świątynia jest  otwarta dla wszystkich, którzy w Bogu położyli swoją ufność i w Nim szukają ratunku. Taki cel ma również nasz numer świąteczny, który oddajemy do rąk Czytelników.

Na portalu internetowym Stolicy Apostolskiej Vatican news umieszczono wywiad  z Arcybiskupem Paryża ks. Michelem Aupetitem.

Kiedy byłem lekarzem, zdarzało mi się, jak to się potocznie mówi, ratować komuś życie. Ale w rzeczywistości nie ratowałem życia, ja tylko sprawiałem, że pacjent mógł pożyć jeszcze kilka lat. I byłem z tego zadowolony, taki był mój zawód. Jednakże jako lekarz nie mogłem uratować życia, bo i tak na końcu pojawia się śmierć. Śmierć i tak przyjdzie, wcześniej czy później. Ale teraz jako chrześcijanin i kapłan nie chodzi mi o to, by ratować komuś życie, ale by pomóc mu wejść w życie, w życie w obfitości. Ja przekazuję życie, które jest silniejsze i większe niż życie organiczne, cielesne, w którym dziś się znajdujemy i które nie ma ostatniego słowa.”

Abp. Aupetit zauważa, że „panujący dziś lęk przed śmiercią, często irracjonalny, jest tym większy, że w XX wieku człowiek wyparł ją ze swojej świadomości. Wydawało się nam, że zwyciężymy śmierć, jeśli o niej zapomnimy. Tymczasem poprzez pandemię śmierć ponownie nas zaskoczyła, przypomniała o swym istnieniu.”

Ze względów na pandemię, ten numer wersję poszerzoną będzie na stronie parafii: www.matka.kosciola.pl. Znajdą się tam teksty, które są uzupełnieniem wersji papierowej. Jako nasze życzenia, związane z tajemnicą Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem, niech posłużą słowa arcybiskupa Paryża zacytowane wyżej, a sparafrazowane przeze mnie: Niech Boże Dziecię, dzięki Którego przyjściu na świat otrzymaliśmy nowe życie, życie Dzieci Bożych , które jest silniejsze i większe niż życie organiczne, w którym dziś się znajdujemy i które nie ma ostatniego słowa będzie dla nas źródłem siły w Nowym 2021 Roku! 

W imieniu redakcji
ks. Józef Litwa
redaktor naczelny