Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• W radosną uroczystość Wszystkich Świętych chcemy Bogu dziękować za tych duchowych przewodników na drogach wiary, nadziei i miłości, którzy nam ukazują najważniejszy cel ludzkiego życia, jakim jest uczciwe życie i osiągnięcie szczęścia wiecznego.

• Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych do 2 listopada cmentarze są zamknięte, dlatego nie będzie planowanych Mszy świętych oraz procesji na cmentarzu. Zapraszamy na modlitwę do kościoła parafialnego. Msze święte w kościele o godz.: 7, 8.30, 10, 11.30, 13, 14.30, 16 i 18. Zamiast procesji po Mszy świętej o godz. 14.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wypominki jednorazowe będą odczytywane w kościele przed Mszami świętymi dziś, a także podczas oktawy uroczystości Wszystkich Świętych.

• W poniedziałek (2. XI.) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. Msze święte w intencji zmarłych o godz.: 6.30, 7, 9 i 18. Zachęcamy, by odwiedziny grobów naszych bliskich zmarłych rozłożyć na kolejne dni listopada, kiedy możemy uzyskać dla nich także łaskę odpustu zupełnego – zgodnie z przywilejem udzielonym przez Stolicę Apostolską. Aby go uzyskać, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą i pomodlić się również według intencji Ojca Świętego. Odpust można uzyskać tylko raz dziennie.

• Można jeszcze składać jednorazowe i roczne wypominki w przedsionku kościoła lub w zakrystii, z podaniem godziny ich odczytywania. Prosimy o staranne pisanie imion i nazwisk. Wypominki roczne są: przed Mszą św. o 8.30, przed 10.00, przed Mszą o 11.30. W I wtorki miesiąca o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa za wypominanych. Za wypominane w niedziele odprawiana jest Msza święta w IV piątek każdego miesiąca. Dziękujemy za wszystkie ofiary serca składane z okazji wypominek.

• W czwartek (4. XI.) wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. W tym dniu odbędzie się w Siedlcach pogrzeb ś.p. Lucyny Wołkiewicz – Mamy ks. Alberta, dlatego polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Z racji I czwartku miesiąca zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Mszę świętą o godz.18.00, nabożeństwo oraz zmiankę tajemnic różańcowych.

• W piątek (5. XI.) Spowiedź I piątkowa od 6.30 rano i od godz. 16.30 - 18. Msza św. dla dzieci o godz. 17.

• W sobotę (6. XI.) z racji I soboty miesiąca o godz. 17.30 Różaniec Grupy Modlitewnej, zaś po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Niech Maryja – Matka Kościoła wraz z rzeszą świętych i błogosławionych, wypraszają potrzebne łaski na każdy dzień, byśmy podążali w stronę nieba drogą żywej wiary, chrześcijańskiej nadziei i wzajemnej miłości.