Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Laetare. Jezus Miłosierny uświadamia nam: „Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu.”

• Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17. Tradycyjnie w dwie ostatnie niedziele ofiary składane podczas Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

• W poniedziałek (15. III.) modlitwa Apostolatu Dobrej Śmierci od godz. 17.30.

• W środę (17. III.) Msza święta z Nowenną do MBNP o godz. 18.

• W piątek (19. III.) przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jego opiece polecajmy naszą Ojczyznę, a także ks. kard. Stanisława Dziwisza w rocznicę sakry biskupiej oraz ks. Józefa Litwę w dniu jego imienin. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.

• Z powodu trwających wciąż ograniczeń nie będzie w tym roku tradycyjnej Drogi krzyżowej ulicami naszej Parafii, natomiast w najbliższy piątek o godz. 19 będzie możliwość przeżycia nowego nabożeństwa pt. Droga Miłosierdzia. Jezus wędrujący ulicami naszych miast spotyka ludzi trędowatych, ślepych, opętanych, jawnogrzesznicę, paralityka, którzy w spotkaniu z Nim doznają uzdrowienia. Pierwsza część nabożeństwa to: „Spotkania w blasku wiary”. Serdecznie zapraszamy!

• W sobotę (20. III.) podczas Mszy św. o godz. 18 rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy program umieszczony jest na internetowej stronie naszej Parafii. Warto zaplanować swój harmonogram zajęć, aby nie zabrakło czasu na spotkanie z Jezusem, który pragnie nas obdarzyć darem Bożej mądrości oraz przebaczającej miłości. Po Mszy świętej wieczornej Różaniec oraz Apel z Janem Pawłem II.

• Niech kolejne dni Wielkiego Postu będą czasem dojrzewania w wierze oraz wzajemnej miłości.