Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym będziemy rozważać najważniejsze tajemnice naszego zbawienia. Niedziela Palmowa jest przeżywana jako Światowy Dzień Młodzieży, dlatego prośmy o pomnożenie skarbu wiary, byśmy w jej świetle kształtowali nasze życie.

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17. Ofiary składane dziś podczas Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

• Ze względu na trwający wciąż okres epidemii tegoroczne Triduum Sacrum będziemy przeżywać zgodnie z wymogami sanitarnymi. Warto zapoznać się z planem transmisji telewizyjnych poszczególnych uroczystości przez TVP bezpośrednio z Watykanu lub innych świątyń, a nade wszystko pochylić się nad tekstami Ewangelii, podjąć rodzinną rozmowę na tematy religijne, ufną modlitwą otoczyć swoich bliskich, sprawy naszej Ojczyzny i całego świata, który tak bardzo potrzebuje nawrócenia i powrotu do źródeł Bożej mądrości.

• Możliwość skorzystania z sakramentu Spowiedzi świętej od poniedziałku do piątku codziennie rano podczas Mszy świętych, a także po południu od godz. 15 do Liturgii wieczornej.

• W poniedziałek (29. III.) odwiedziny chorych, którzy sami nie mogą przyjść do świątyni. Prosimy o zgłaszanie takich osób w zakrystii.

• W Wielki Czwartek (1. IV.) będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz kapłaństwa. Różaniec w intencji powołań o godz. 17.30. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18. Czas na indywidualną rozmowę z Panem Jezusem do godz. 22.

• W Wielki Piątek (2. IV.) jako jedyny dzień w roku nie ma Mszy świętej, bo najdoskonalszą ofiarę za nas wszystkich złożył Jezus Chrystus na Golgocie. Naszą wdzięczność wyrazimy podczas Drogi krzyżowej o godz. 15 oraz Koronki do Bożego Miłosierdzia. Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 17. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18. Czas na refleksję oraz rozważenie Bożej miłości płynącej z Krzyża będzie do godz. 24. W tym czasie o godz. 22 będzie możliwość przeżycia II części „Drogi Miłosierdzia” p.t.: Krzyż niosący nadzieję.

• W Wielką Sobotę (3. IV.) Adoracja od godz. 7, Jutrznia o godz. 8. Święcenie pokarmów od godz. 9 - 16 co 15 minut. Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 18.

• Są jeszcze do nabycia Baranki Wielkanocne „Caritas” oraz biuletyn: „Głos Matki Kościoła”. Warto je nabyć dla siebie oraz swoich bliskich, zwłaszcza starszych i chorych, by stały się czytelnym znakiem naszej solidarności oraz miłosierdzia względem bliźnich.

• Prośmy Jezusa Miłosiernego, by dni Wielkiego Tygodnia oraz nadchodzące Święta były przeżywane w atmosferze pokoju i wzajemnej miłości.