Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• W dzisiejszą uroczystość kończy się okres Spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Dziś przypada także wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika.

• W poniedziałek (31. V.) święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Spowiedź młodzieży przed Bierzmowaniem, ich rodziców oraz świadków od godz. od godz. 16.30 do 18.

• We wtorek (1. VI.) podczas Mszy świętej o godz. 18 młodzież naszej Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania, którego udzieli Ks. Biskup Jan Zając. Z okazji Dnia Dziecka otoczmy ufną modlitwą wszystkie rodziny, aby były coraz bardziej wspólnotami żywej wiary i wzajemnej miłości.

• W środę (2. VI.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (3. VI.) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte w naszej świątyni jak w każdą niedzielę. Procesję Eucharystyczną do 4 ołtarzy wokół naszego kościoła rozpoczniemy po Mszy świętej o godz. 16 z udziałem dzieci przeżywających rocznicę I Komunii świętej. Na zakończenie odśpiewamy dziękczynne Te Deum i przyjmiemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. W tym roku prosimy o przygotowanie kolejnych ołtarzy: Akcję Katolicką, Domowy Kościół, Grupę Charytatywną oraz Chór parafialny. Do udziału w procesji zachęcamy całe rodziny, byśmy mogli publicznie wyznać naszą wiarę. Próba sypania kwiatów dla chętnych dziewczynek w poniedziałek i środę o godz. 19. Zapraszamy również na procesje w oktawie Bożego Ciała, które będziemy przeżywać w kolejne dni po Mszy świętej o godz. 18.

• W piątek (4. VI.) Spowiedź I piątkowa od 6.30 rano i od godz. 16.30 - 18. Msza św. dla dzieci o godz. 17. Od godz. 19 do 20 zapraszamy na Adorację Kręgi Rodzin.

• W sobotę (5. VI.) z racji I soboty miesiąca Adoracja oraz Różaniec Grupy Modlitewnej od godz. 17.30.

• Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ są odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18, zaś w niedziele o godz. 17.30.

• Jest jeszcze możliwość nabycia bardzo ciekawej książki pt. „Nadzieja płynie z Łagiewnik” w cenie 30 zł, na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składane ofiary są formą wsparcia dla Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy także do lektury prasy katolickiej, a wśród nich jest już czerwcowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”.

• Niech wstawiennictwo Maryi naszej Matki pomoże nam podążać na co dzień drogą prawdy, chrześcijańskiej nadziei i wzajemnej miłości.