• Nadchodzący Zbawiciel świata pragnie być dla nas „Emmanuelem”, a więc Bogiem z nami. Najważniejszym Betlejem jest serce człowieka, w którym Jezus pragnie znaleźć godne mieszkanie.

• W związku z ograniczeniami związanymi z epidemią prosimy o korzystanie z Sakramentu Spowiedzi w kolejne dni Adwentu codziennie rano od godz. 6.30 i wieczorem od godz. 17. Nie odkładajmy tej szansy na ostatnią chwilę.

• Świąteczne paczki dla potrzebujących będą przyjmowane w salce katechetycznej w poniedziałek 20 grudnia w godz.: od 10 do 12 i po południu od 16 do 20, zaś wydawane osobom ubogim we wtorek 21 grudnia w tych samych godzinach.

• W środę (22. XII.) Msza święta roratnia z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (23. XII.) od godz. 10 odwiedziny chorych, którzy sami nie mogą przyjść do świątyni. Prosimy o zgłaszanie takich osób w zakrystii.

• W piątek (24. XII.) Wigilia Bożego Narodzenia. Ze względu na wieczór wigilijny nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczoru wigilijnego poprzez wspólną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, wzajemne przebaczenie, łamanie się opłatkiem, a także wspólny śpiew kolęd.

• Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o północy – Pasterkę, podczas której pragniemy powitać przychodzącego do nas Zbawiciela świata. Tradycyjne czuwanie przed Pasterką od godz. 23.30. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

• W sobotę (25. XII.) radosna uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.

• W przyszłą niedzielę (26. XII.) przypada święto Najświętszej Rodziny z Nazaretu oraz święto św. Szczepana. Na Mszę świętą o godz. 10 zapraszamy małżonków przeżywających swoje jubileusze od 25 lat wzwyż, by mogli podziękować Bogu za przeżyte lata i przyjąć specjalne błogosławieństwo.

• W ramach tegorocznej „kolędy” pragniemy Was zaprosić do świątyni, która jest naszym Domem modlitwy, aby wspólnie podziękować Bogu za skarb wiary oraz prosić o potrzebne łaski dla wszystkich Rodzin. Zaproszenie wraz z harmonogram poszczególnych rejonów jest do zabrania pod chórem. Osoby pragnące zaprosić kapłana z kolędą do domu, zwłaszcza pragnące poświęcić nowe mieszkanie, są proszone o wypełnienie specjalnego formularza – tak jak w roku poprzednim – i złożenie go do skrzynki przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego do 6 stycznia. Niech Boże błogosławieństwo napełni nasze serca ufnością i pokojem!