• W obliczu rozpętanej wojny na Ukrainie Pan Jezus przypomina nam dzisiaj ważną prawdę, że dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Dlatego błagamy Boga, by przemieniał serca przepełnione nienawiścią, a cierpiącym dał siłę do wytrwania w dążeniu do prawdziwej wolności.

• W ramach 40-godzinego nabożeństwa chcemy Bogu dziękować za Jego miłość oraz zaufanie, jakim nas obdarza. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 13 i będzie trwała do godz. 18, z przerwą na Mszę świętą o godz. 16. W poniedziałek i wtorek adoracja od Godziny Miłosierdzia o godz. 15 do Mszy świętej wieczornej. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w naszej Ojczyźnie Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

• W poniedziałek (28. II.) na Mszę świętą o godz. 18 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania. Kl. VII i VIII otrzymają specjalną książeczką na Wielki Post, która pomoże im przeżyć owocnie ten święty czas.

• W środę (2. III.) rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane w tym dniu o godz.: 6.30, 7, 9, 16 i 18. Zespół Charytatywny będzie zbierał - jak co roku - jałmużnę wielkopostną. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na najbardziej potrzebujących w naszej Parafii. Mile widziane są także nowe osoby, które chciałyby się włączyć do Grupy Charytatywnej, by podejmować wraz z innymi konkretne dzieła miłosierdzia. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W czwartek (3. III.) z racji I czwartku miesiąca zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Mszę świętą o godz.18 oraz zmiankę tajemnic różańcowych. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy oazowej.

• W piątek (4. III.) przypada święto św. Kazimierza Królewicza, patrona naszej Archidiecezji. Spowiedź I piątkowa od 630 rano i od godz. 16.30 - 18. W kolejne piątki Wielkiego Postu Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30.

• Na prośbę Episkopatu Polski dzisiejsze ofiary do puszek będą przeznaczone – za pośrednictwem Caritasu – dla uchodźców z Ukrainy. Jest to nasz znak solidarności z tymi, którzy bez własnej woli zostali włączeni w spiralę wojny i bardzo potrzebują Bożego oraz ludzkiego miłosierdzia.