Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• U progu Wielkiego Postu sam Jezus przypomina nam, że „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”. Niech słowo Dobrej Nowiny i owocne przeżywanie Eucharystii pomoże nam z ufnością i nadzieją patrzeć ku przyszłości.

• Zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki: dla dzieci o godz. 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.

• W poniedziałek (7. III.) po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

• We wtorek (8. III.) wdzięczną modlitwą otaczamy wszystkie kobiety w dniu ich święta.

• W środę (9. III.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (10. III.) jest możliwość obejrzenia filmu pt. Cud Guadalupe w „Multikinie” przy ul. Dobrego Pasterza o godz. 19.30. Przy zakupie biletu przed seansem (lub dwa, trzy dni wcześniej), należy podać hasło: Parafia. Dojazd we własnym zakresie. Warto skorzystać z tej szansy!

• W przyszłą niedzielę (13. III.) podczas Mszy świętej o godz. 13 będzie zakończenie Warsztatów Muzyki Liturgicznej organizowanych przez Zgromadzenie Sióstr Duszy Chrystusowej.

• Serdecznie dziękujemy za niezwykle hojną ofiarę dla uchodźców z Ukrainy, przeżywających dramat wojny oraz za jałmużnę wielkopostną, która będzie przeznaczona na najbardziej potrzebujących w naszej Parafii. Wyrażamy również wdzięczność za wszelkie ofiary na cele inwestycyjne składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne. Są one znakiem wspólnej troski o funkcjonowanie naszej Parafii. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek i prasy katolickiej. Jest już nowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”.

• Niech chwila Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie ufnym błaganiem o dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy, naszej Ojczyzny i całego świata.