• Przeżywany dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami uświadamia nam, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za przekaz Dobrej Nowiny. Ofiarą do puszek pragniemy wesprzeć tych, którzy także w naszym imieniu podejmują trud posługi misyjnej, z dala od ojczystego kraju. Dziś przypada także rocznica wyboru papieża Franciszka, dlatego otoczmy go serdeczną modlitwą, wypraszając potrzebne łaski w jego Piotrowej posłudze.

• Zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki: dla dzieci o godz. 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.

• W środę (16. III.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (17. III.) po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy oazowej.

• W piątek (18. III.) z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego podczas Mszy świętej o godz. 18.

• W sobotę (19. III.) przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jego opiece polecajmy naszą Ojczyznę, a także ks. kard. Stanisława Dziwisza w rocznicę sakry biskupiej oraz ks. Józefa Litwę w dniu jego imienin. Podczas Mszy świętej o godz. 12 odbędzie się pobłogosławienie nowych lektorów dla naszego Dekanatu. Po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Kościoła oraz Apel z Janem Pawłem II.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek i prasy katolickiej, w tym ciekawego miesięcznika dla dzieci „Staś”. Jest też specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony postaci św. Ojca Pio.

• Niech w owocnym przeżywaniu nowego tygodnia towarzyszy nam głębokie przekonanie, że prawdziwa przemiana serca jest możliwa tylko z Jezusem, który nas zaprosił na ten parafialny Tabor – miejsce przemienienia.