• W dzisiejszą uroczystość możemy uprosić wiele łask dla Kościoła i świata. Zapewnił nas o tym sam Jezus, mówiąc do św. Faustyny: Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego.

• W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jego celem jest nie tylko konkretna pomoc, ale i kształtowanie „wyobraźni miłosierdzia”; troska o to, aby serca ludzi wierzących były zdolne do miłości wzajemnej.

• W poniedziałek (25. IV.) święto św. Marka Ewangelisty.

• We wtorek (26. IV.) przypada w tym roku uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

• W środę (27. IV.) Msza święta z Nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (28. IV.) wspomnienie św. Joanny Beretty Molla oraz bł. Hanny Chrzanowskiej.

• W piątek (29. IV.) święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to także dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

• W sobotę (30. IV.) po 2-letniej przerwie organizujemy Parafialny Dzień Chorych. Msza święta o godz. 10 z Sakramentem chorych oraz specjalnym błogosławieństwem. Przed Mszą świętą możliwość Spowiedzi, a po Mszy Zespół Charytatywny zaprasza na poczęstunek do dolnej sali.

• W sobotę (30. IV.) pierwsze nabożeństwo majowe, które będą odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18, zaś w niedziele o godz. 17.30.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej. Jest także mała książeczka pt. „Jezu, ufam Tobie” – do zabrania dla siebie oraz bliskich.

• Niech rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Miłosierdzia ożywi naszą wiarę, by owocowała dobrym słowem, modlitwą i konkretnymi czynami miłosierdzia!