Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Przeżywając uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego uświadamiamy sobie, że najważniejszym celem naszej ziemskiej pielgrzymki jest przebywanie z Bogiem w niebie na całą wieczność. Pragniemy w tych dniach przygotować nasze umysły oraz serca na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela, który prowadzi nas niezawodną drogą prawdy i miłości.

• W poniedziałek (30. V.) przybędzie do naszej Parafii ikona Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Przywitanie ikony przed kościołem o godz. 16, następnie modlitwa różańcowa w intencji rodzin. Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza o godz. 18. Na jej zakończenie małżeństwa i rodziny otrzymają specjalne błogosławieństwo. Czuwanie Kręgów Domowego Kościoła od godz. 19.30, które potrwa do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.

• We wtorek (31. V.) święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 8 do 14 modlitewne czuwanie dla dzieci, młodzieży, rodzin, wspólnot parafialnych, a także czas na indywidualną modlitwę i refleksję nad losem naszych rodzin, Ojczyzny i świata, który tak bardzo potrzebuje Bożego Miłosierdzia, przebaczenia, wzajemnej miłości i prawdziwego pokoju. Msza święta na zakończenie peregrynacji z udziałem kapłanów i wiernych z sąsiednich Parafii o godz. 14. Po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15 pożegnanie ikony Świętej Rodziny i przekazanie do Parafii św. Jadwigi Królowej na Krowodrzy. Pomyślmy już dzisiaj o tym, jak ułożyć swoje zajęcia, by nie zabrakło nam czasu na to wyjątkowe spotkanie ze Świętą Rodziną, która przybywa do naszej Parafii, byśmy – jak jedna Boża Rodzina – kształtowali nadal nasze umysły i serca w blasku Bożej miłości.

• W środę (1. VI.) wspomnienie św. Justyna, a zarazem Dzień Dziecka. Msza święta z nowenną do MBNP oraz nabożeństwem czerwcowym godz. 18.

• W czwartek (2. VI.) z racji I czwartku zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Mszę świętą o godz.18 oraz zmiankę tajemnic różańcowych.

• W piątek (3. VI.) wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Spowiedź I piątkowa od 6.30 rano i od godz. 16.30 - 18. Msza św. dla dzieci o godz. 17.

• W sobotę (4. VI.) z racji I soboty miesiąca Adoracja oraz Różaniec Grupy Modlitewnej od godz. 17.30.

• Niech Święta Rodzina z Nazaretu, która przybędzie do nas w swojej ikonie, odnowi i umocni w każdej rodzinie i wspólnocie łaskę żywej wiary, która była dla kolejnych pokoleń niezawodnym źródłem nadziei i mądrości.