Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Wraz ze św. Tomaszem apostołem, którego dziś wspominamy w liturgii, dziękujmy Bogu za skarb wiary, która oświeca drogi naszego życia. Dlatego Apostoł narodów zachęca nas: „Sercami waszymi niech rządzi Chrystusowy pokój, słowo Chrystusa niech w was przebywa z całym swoim bogactwem.”

• W poniedziałek (4. VII.) rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu.

• We wtorek (5. VII.) wspomnienie św. Marii Goretti.

• W środę (6. VII.) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (7. VII. ) z racji I czwartku miesiąca zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Mszę świętą o godz.18.00 oraz zmiankę tajemnic różańcowych.

• W piątek (8. VII.) wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

• Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień) Msze św. w dni powszednie są odprawiane o godz. 7.00 i 18.00, natomiast niedzielne Msze święte pozostają bez zmian.

• W ciągu tygodnia możliwość Spowiedzi będzie pół godziny przed Mszą św.

• Od 1 lipca zamieszkał w naszej parafii Ks. Kan. Tomasz Kalisz, który był proboszczem w parafii Woźniki k/Wadowic. Witamy Go serdecznie w naszej Wspólnocie i życzymy opieki Maryi Matki Kościoła w dalszej posłudze.

• Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na cele inwestycyjne naszej Parafii. Zespół Charytatywny dziękuje tym, którzy włączyli się do akcji „Paczka dla Ukrainy”. Dary te zostaną przekazane we wspólnym transporcie na Ukrainę.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, która jest dostępna w naszej świątyni, w tym także wakacyjny numer czasopisma dla dzieci „Staś”.

• Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 6 do 11 sierpnia. Osoby chętne do wzięcia udziału w tych szczególnych „rekolekcjach w drodze” do Domu Matki mogą się zapisać w zakrystii.

• Podczas prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca prośmy o łaskę żywej wiary i miłości w każdej rodzinie.