• W aklamacji przed Ewangelią słyszymy dziś ważną i wciąż aktualną zachętę: „Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo w godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.” Wyjątkowe przyjście Jezusa ma miejsce podczas każdej Eucharystii, jeśli tylko potrafimy otworzyć nasze umysły i serca na przyjęcie Bożej mądrości oraz zaprosić Jezusa do swojego serca.

• W poniedziałek (8. VIII.) wspomnienie św. Dominika, kapłana.

• We wtorek (9. VIII.) przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

• W środę (10. VIII.) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Msza św. z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (11. VIII.) wspomnienie św. Klary, dziewicy.

• W sobotę (13. VIII.) święto NMP Kalwaryjskiej. Od godz. 16.30 modlitwa różańcowa w intencji: o pokój na świecie, trzeźwość w rodzinach oraz łaskę nawrócenia grzeszników.

• Dziękujemy za wszystkie ofiary serca składane na tacę, do kopert czy na konto parafialne. Dzięki Waszej życzliwości prowadzone są dalsze prace związane z odnowieniem elewacji budynku z salkami katechetycznymi.

• Wyrażamy wdzięczność dla s. Marietty, która przez kilka lat pełniła w naszej Parafii posługę katechetki i została skierowana do Kamienia Pomorskiego. Na jej miejsce posługę katechizacji podejmie s. Józefina.

• W dniu 25 sierpnia (czwartek) odbędzie się pielgrzymka wakacyjna do Raby Wyżnej i Harkabuza. Zapisy i szczegóły pielgrzymi w zakrystii.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, która jest dostępna w naszej świątyni, a wśród nich nowy numer czasopisma dla dzieci „Staś”.

• Podczas prywatnej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca polecajmy Jezusowi Miłosiernemu nasze osobiste intencje, prosząc także o trzeźwość, dar żywej wiary oraz wzajemnej miłości w każdej rodzinie.