Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Wraz z Rodzinami, które pielgrzymują dziś do Kalwarii Zebrzydowskiej, wypraszajmy potrzebne łaski dla dzieci i młodzieży, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Zachęca nas do tego rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Wychowania, którego hasłem są słowa Jezusa: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem”.

• W poniedziałek (12. IX.) wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

• We wtorek (13. IX.) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Od godz. 16.30 modlitwa różańcowa w intencji: o pokój na świecie, trzeźwość w rodzinach oraz łaskę nawrócenia grzeszników.

• W środę (14. IX.) przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministranta, zaś po Mszy świętej o godz. 18.45 spotkanie grupy oazowej w salce katechetycznej.

• W czwartek (15. IX.) wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

• W piątek (16. IX.) wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego podczas Mszy św. o godz. 18.

• W sobotę (17. IX.) wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, bpa. Wycieczka do Zakopanego dla lektorów, ministrantów, oazy, scholki, chóru o godz. 8.30. Po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Kościoła oraz Apel z Janem Pawłem II.

• W najbliższą niedzielę (18. IX.) obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek, która przeznaczona zostanie na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii oraz dekanacie.

• W następną sobotę (24. IX.) pielgrzymka do Pasierbca i Limanowej. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy w zakrystii.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, w tym miesięcznika dla dzieci „Staś”.

• Prośmy Jezusa, by był dla nas wszystkich najlepszym Nauczycielem oraz Wychowawcą na drogach zdobywania prawdziwej mądrości serca.