• Dzisiejsza niedziela zachęca nas do radości (Gaudete), której źródłem jest świadomość, że Syn Boży przychodzi na ziemię, aby nieść dobrą nowinę oraz nadzieję wszystkim narodom. Modlimy się także za pszczelarzy w dniu ich święta.

• W trzecim tygodniu Adwentu przeżywamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

• We wtorek (13. XII.) wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

• W środę (14. XII.) wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. Msza święta roratnia z nowenną do MBNP o godz. 18. W tym dniu ufną modlitwą pragniemy otoczyć wszystkie sprawy naszej Ojczyzny.

• W czwartek (15. XII.) Modlitwa Apostolatu Dobrej Śmierci od godz. 17.30.

• W piątek (16. XII.) z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego podczas Mszy św. o godz. 18. Wydawnictwo Biały Kruk zaprasza na promocję książki „Dziecięce zabawy” przy ul. Szczepańskiej 1. Szczegóły na plakatach.

• W sobotę (17. XII.) po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Kościoła oraz Apel z Janem Pawłem II.

• Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia przed ołtarzem stanęła choinka, ubrana w kolorowe serduszka. Każde serduszko to pomoc dla najbardziej potrzebujących. Prosimy o zabranie serduszek i przygotowanie pomocy w postaci paczek. Będą one przyjmowane w salce katechetycznej w poniedziałek 19 grudnia w godz.: od 10 do 12 i po południu od 16 do 20, zaś wydawane osobom ubogim we wtorek 20 grudnia w tych samych godzinach.

• Siostry Duszy Chrystusowej rozprowadzają pobłogosławione opłatki wigilijne, które są szczególnym znakiem jedności i wspólnoty całej Parafii. Składane przy tej okazji ofiary są formą wynagrodzenia oraz wdzięczności wobec Sióstr za ich całoroczną posługę.

• Po szczęśliwie zakończonym okresie pandemii pragniemy nawiedzić Wasze domy z darem Bożego błogosławieństwa w ramach tradycyjnej „kolędy”. Jej plan jest zamieszczony na folderze, który dzięki życzliwości Poczty Polskiej powinien dotrzeć do wszystkich Parafian; jest także do zabrania na stoliku pod chórem. Pragniemy jednak, by poszczególne Rodziny czy indywidualne Osoby potwierdziły chęć przyjęcia kapłana. Dlatego prosimy, by wypełniony Formularz zgłoszenia Kolędy wrzucić do specjalnej skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego do 20 grudnia 2022 roku. Chcielibyśmy dotrzeć również do ludzi starszych, chorych, samotnych, stąd prośba o gest miłosierdzia, by ich powiadomić oraz złożyć w ich imieniu wypełniony Formularz.

• Pod chórem jest najnowsza książeczka dla dzieci ks. Piotra Pałasza pt. „Gwiazdy zadania mają do spełnienia”, za dobrowolną ofiarę. Może to być piękny prezent pod choinkę. Niech kolejne dni Adwentu pomogą nam jak najlepiej przygotować nasze serca na przyjście Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia.