• Przyjście Syna Bożego na ziemię jest dla każdego człowieka dobrej woli wielką szansą odnowienia żywej więzi z Panem Bogiem i wejścia na drogę zbawienia. Przeżywając czas świąteczny warto pamiętać, że w czasie każdej Mszy świętej jesteśmy świadkami i uczestnikami Bożego Narodzenia, które dokonuje się na ołtarzu w sposób sakramentalny. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.

• Jutro (26. XII.) drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiarą serca pragniemy w tym dniu wesprzeć Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

• We wtorek (27. XII.) święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.

• W środę (28. XII.) święto świętych Młodzianków, męczenników. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W piątek (30. XII.) święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej okazji na Mszę świętą o godz. 18 zapraszamy małżonków przeżywających swoje jubileusze od 25 lat wzwyż, by mogli podziękować Bogu za przeżyte lata i przyjąć specjalne błogosławieństwo.

• W sobotę (31. XII.) wspomnienie św. Sylwestra - papieża, a zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego, który wzywa nas do wdzięczności za każdy dzień życia, zwłaszcza za wspaniałe dni przeżyte w łasce uświęcającej. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18 oraz Nieszpory na zakończenie mijającego roku.

• Od wtorku rozpoczyna się czas parafialnej Kolędy według harmonogramu, który jest umieszczony w Internecie, w gablocie parafialnej i na folderach, które dotarły do wszystkich Rodzin. Będziemy nawiedzać z darem Bożego błogosławieństwa te Rodziny, które potwierdziły chęć przyjęcia kapłana na specjalnej deklaracji. Gdyby ktoś nie zdążył tego uczynić, to można jeszcze ją złożyć do przygotowanej skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

• Wśród dostępnej prasy katolickiej jest także świąteczny numer „Głosu Matki Kościoła”. Niech narodzony Zbawiciel świata zamieszka w każdej Rodzinie, obdarzając wszystkich domowników oraz gości swoją miłością, pokojem i błogosławieństwem.