Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• W dniu dzisiejszym przypada święto Narodzenia NMP. Wraz z Maryją - Matką Kościoła otaczamy ufną modlitwą wszystkie rodziny naszej Parafii, także te, które pielgrzymują dziś do Kalwarii Zebrzydowskiej.

• W poniedziałek (9. IX.) wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

• We wtorek (10. IX.) wspomnienie św. Piotra Klawera, kapłana.

• W czwartek (12. IX.) wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

• W piątek (13. IX.) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła.

• W sobotę (14. IX.) święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Szczegółowy program odpustowych uroczystości w sanktuarium w Nowej Hucie-Mogile umieszczony jest na plakacie. W ramach akcji „Polska pod krzyżem” po wieczornym nabożeństwem przejdziemy w procesji pod Krzyż Papieski.

• W dzisiejszą niedzielę Zespół Charytatywny prowadzi zbiórkę do puszek na wsparcie biedniejszych dzieci z naszej szkoły oraz konieczne pomoce dla naszej scholi. Dziękujemy za wszelką życzliwość i pomoc okazaną młodemu pokoleniu. Próby scholi dziecięco-młodzieżowej rozpoczną się w najbliższy wtorek o godz. 17 w salce parafialnej. Zapraszamy również nowe, chętne dziewczynki i chłopców. Szczegółowe informacje oraz zapisy u Opiekunki scholi – s. Marietty.

• W dokumencie Rady Stałej KEP czytamy m.in.: „Edukacja i wychowanie czyli kształtowanie postaw są w polskim systemie prawnym traktowane jako kompetencja rodziców, a rola szkoły w tym zakresie jest wyłącznie pomocnicza. Konstytucja gwarantuje rodzicom prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, a Prawo oświatowe jasno potwierdza, że szkoła wspomaga wychowawczą rolę rodziny. (…) Podstawowym instrumentem, z którego może skorzystać każdy rodzic, jest złożenie oświadczenia wychowawczego przypominającego, że na udział dziecka w jakichkolwiek zajęciach nieobowiązkowych potrzebna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego, którą poprzedzić powinno przekazanie mu szczegółowych informacji na temat ich programu oraz podmiotu, który ma je prowadzić.” Dlatego warto pamiętać, że „skuteczna ochrona dzieci przed deprawacją wymaga od rodziców nie tylko wiedzy, ale też zaangażowania.”

• Karteczki z tekstami Ewangelii, które otrzymują dzieci w kolejne niedziele, niech będą dla wszystkich rodzin zachętą do rozważania Pisma Świętego, korzystania z książek religijnych oraz prasy katolickiej.

• Maryja, która prowadzi swoje dzieci do źródeł Miłosierdzia, niech wyprasza nam potrzebne łaski, byśmy potrafili okazywać je bliźnim przez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę.