Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Przykazanie miłości Boga i bliźniego jest streszczeniem całej Ewangelii. Sam Jezus zapewnia nas dzisiaj: „Jeżeli mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy.” Umiłowania Bożej nauki uczymy się także podczas spotkania z Chrystusem przy ołtarzu.

• W środę (1. XI.) przypada radosna uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 16. Na cmentarzu parafialnym będą dwie Msze święte z wypominkami: o godz. 12 oraz o godz. 14.30, po której wyruszy procesja po cmentarzu z modlitwą za zmarłych. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące, pod zwykłymi warunkami. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (2. XI.) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. Msze święte w intencji zmarłych o godz.: 6.30, 7, 9 i 18. Jest to zarazem I czwartek miesiąca, dlatego zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Mszę świętą o godz.18 oraz zmiankę tajemnic różańcowych.

• W piątek (3. XI.) Spowiedź I piątkowa od 6.30 rano i od 16.30 – 18, ze Mszą święta dla dzieci o godz. 17.

• W sobotę (4. XI.) wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Różaniec Grupy Modlitewnej wraz z wypominkami od godz. 17.30, zaś po Mszy św. Nowenna i adoracja Najświętszego Sakramentu

• Jednorazowe i roczne wypominki, z podaniem godziny ich odczytywania, można składać w zakrystii oraz na cmentarzu. Wypominki roczne są przed Mszą św. o godz.: 8.30, 10.00 i 11.30, natomiast wypominki jednorazowe będą odczytywane częściowo w samą uroczystość, a także w oktawie Wszystkich Świętych przed Mszą świętą wieczorną od godz. 17.30. Ofiary na wypominki jednorazowe są dobrowolne, zaś na wypominki roczne za daną osobę według zwyczajowej ofiary składanej na Mszę świętą. Za wszystkich wypominanych odprawiane są Msze święte na cmentarzu oraz w czwarty piątek każdego miesiąca w kościele. Dziękujemy za wszystkie ofiary serca składane z okazji wypominek. Kartki na wypominki można zabrać ze stolika pod chórem. Prosimy o staranne pisanie imion i nazwisk.

• Niech nadchodzące dni, które kierują nasze umysły i serca w stronę nieba, będą pełne Bożego pokoju. Pamiętajmy, że każda godnie przyjmowana Komunia święta umacnia nas w ziemskim pielgrzymowaniu i toruje drogę do szczęśliwej wieczności.