Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Św. Jan Ewangelista przypomina nam fundamentalną prawdę, że „w tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że On sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalna za nasze grzechy.” Pragniemy więc podczas Eucharystii skromną ofiarę naszego serca włączyć w zbawczą Ofiarę Chrystusa, wypraszając Boże Miłosierdzie na każdy dzień.

• Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, zaś w niedziele i święta o godz. 17.30. W czasie tych nabożeństw modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za nasze rodziny, a także o powołania kapłańskie oraz dobre urodzaje.

• W poniedziałek (6. V.) święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy 6 o godz. 17, zaś z klasy 7 podczas Mszy św. o godz. 18. Po nabożeństwie majowym spotkanie Akcji Katolickiej.

• W środę (8. V.) uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Serdeczną modlitwą otoczmy kleryków naszego Seminarium Duchownego, którzy przyjmą w katedrze wawelskiej święcenia diakonatu, a także ks. kard. Stanisława Dziwisza z okazji jego imienin.

• W czwartek (9. V.) będzie możliwość obejrzenia wartościowego filmu pt. „Dobry Łotr” w Multikinie. Szczegóły o biletach są na plakacie w gablocie.

• W przyszłą niedzielę (12. V.) tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę wyruszy o godz. 9 i zakończy się uroczystą Mszą świętą w intencji sprawiedliwego pokoju na świecie, Kościoła i naszej Ojczyzny.

• W dniach od 10 do 12 maja u Sióstr Duszy Chrystusowej odbędą się XVI Warsztaty Muzyki Liturgicznej pt. „Żywa Monstrancja”. Warsztaty zakończą się w naszej świątyni w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 13. Szczegółowe informacje o zapisach na stronie Sióstr i na plakatach.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą Parafię, troszcząc się systematycznie o piękno naszej świątyni.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek i prasy katolickiej, a wśród nich: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, a także majowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”.

• Niech chwila Adoracji z racji I niedzieli miesiąca i Boże błogosławieństwo pomoże nam nabrać duchowej mocy do podążania wraz z Maryją na co dzień drogami Ewangelii.