Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego prosimy o Jego dary dla Kościoła i całego świata. Dziś za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź, można uzyskać odpust zupełny. Wdzięczną modlitwą otaczamy Ks. Prałata Franciszka Motykę w 50 rocznicę święceń kapłańskich oraz dzieci I Komunijne, by mogły wzrastać w blasku Bożej miłości.

• Z okazji Złotego Jubileuszu kapłaństwa ks. Prałata Franciszka Motyki podczas Mszy świętej o godz. 13 pragniemy wyrazić Mu naszą wdzięczność za Jego wieloletnią, gorliwą posługę w naszej Parafii. Pamiątkowe obrazki będą rozdawane po każdej Mszy świętej przy drzwiach wejściowych.

• W poniedziałek (20. V.) święto NMP Matki Kościoła, która jest Patronką naszej świątyni i parafii. Msze święte z okazji odpustu o godz.: 7, 9, 16 i 18. Sumę odpustową z procesją wokół kościoła o godz. 18 odprawi nasz Rodak – Ks. Kan. Jan Kubiś, a kazania będzie głosił O. Kazimierz Maniecki – Paulin z Jasnej Góry. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości! W tym dniu przypada także 40 rocznica święceń kapłanów posługujących w naszej Parafii: ks. Tomasza i ks. Proboszcza, dlatego polecamy ich modlitewnej pamięci. Prosimy też o przygotowanie feretronów, chorągwi oraz poduszek do niesienia podczas procesji.

• W środę (22. V.) Msza święta z Nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (23. V.) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

• W piątek (24. V.) wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

• W sobotę (25. V.) odbędzie się VII Piesza Pielgrzymka z Krakowa do Siedlca. Szczegółowe informacje podane są na plakatach oraz na stronie internetowej Sióstr: www.duszajezusa.pl.

• W przyszłą niedzielę Rocznica I Komunii świętej na Mszy św. o godz. 10. W tym dniu kończy się w naszej diecezji okres Komunii św. wielkanocnej.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej dostępnej w naszej świątyni.

• Niech Maryja Matka Kościoła prowadzi nas do źródeł Bożej mądrości i wyprasza potrzebne łaski na każdy dzień.