Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Dziękujemy Bogu za dar nowego błogosławionego – ks. Michała Rapacza, który w trudnym okresie komunistycznego zniewolenia potwierdził swym życiem prawdę dzisiejszej aklamacji przed Ewangelią: „Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus; każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.” Prośmy o to pokornie, aby Boże ziarno prawdy i miłości trafiało również na urodzajną glebę naszych serc.

• Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18, zaś w niedziele o godz. 17.30. Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy dziś z Placu Matejki o godz. 11.30.

• W poniedziałek (17. VI.) wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

• W środę (19. VI.) Msza święta z Nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (20. VI.) wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, apostoła Kazachstanu. Msza święta o godz. 18 na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Wiemy z doświadczenia, że prosić umie prawie każdy, ale dziękować potrafią tylko osoby o szlachetnym i wdzięcznym sercu! Będziemy wspólnie błagać Boga, aby zdobyta wiedza stawała się prawdziwą mądrością serca.

• W piątek (21. VI.) wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

• W sobotę (22. VI.) Wspólnota „Matki w Modlitwie” działająca w naszej parafii obchodzi 15-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w naszym kościele spotykają się mamy i babcie należące do takich wspólnot w innych parafiach archidiecezji krakowskiej. Chcemy także zaprosić mamy i babcie z naszej parafii do wspólnego świętowania. Szczegóły na plakacie w gablocie.

• W dniu 22 czerwca odbędzie się także wycieczka do Zakopanego w Góry dla grup parafialnych. Zapisy w zakrystii, a szczegóły na plakacie.

• W przyszłą niedzielę (23. VI.) „Polskie Himalaje” zapraszają na spotkanie parafian na temat Kenii, w salce katechetycznej o godz. 19.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, która jest dostępna w naszej świątyni, w tym także wakacyjny numer czasopisma dla dzieci „Staś”.

• Niech Maryja – Matka Kościoła pomaga nam wzrastać w żywej wierze, byśmy w jej świetle kształtowali nasze codzienne życie.