Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Wraz z Siostrami Duszy Chrystusowej dziękujemy Panu Bogu za 75 rocznicę zatwierdzenia tego Zgromadzenia. Przy jego boku dojrzewała stopniowo także Parafia Matki Kościoła, a posługa Sióstr wpisała się na stałe w różne formy duszpasterskiej posługi. Dlatego prośmy również o dar nowych powołań, które rodzą się i dojrzewają w dobrych, chrześcijańskich rodzinach.

• Miesiąc lipiec jest poświęcony Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

• W okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień) Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00, natomiast niedzielne Msze święte pozostają bez zmian. Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed Mszą świętą.

• W środę (3. VII.) wspomnienie św. Tomasza, apostoła. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (4. VII.) rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu. Żywe Róże Różańcowe zapraszamy na Mszę świętą o godz.1800 oraz zmiankę tajemnic różańcowych.

• W piątek (5. VII.) wspomnienie św. Marii Goretti. Spowiedź I piątkowa od 6.30 rano i od godz. 16.30 - 18. Msza św. dla dzieci o godz. 17.

• W sobotę (6.VII.) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Różaniec Grupy Modlitewnej od godz. 17.30, zaś po Mszy świętej Nowenna do Matki Kościoła i adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek i prasy katolickiej, a wśród nich: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, a także wakacyjny numer miesięcznika dla dzieci „Staś”.

• W dniach od 6 do 11 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Osoby chętne do wzięcia udziału mogą się zapisać w zakrystii.

• Niech Maryja, która jest Matką i Królową wszystkich Rodzin, wyprasza u Boga potrzebne łaski na każdy dzień ufnego podążania za Jezusem drogą prawdy i wzajemnej miłości.