• Dziś przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, a zarazem wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Otoczmy serdeczną modlitwą tych, którzy wciąż cierpią z powodu wyznawanej wiary, prosząc Boga, aby krew męczenników była zasiewem nowych chrześcijan.

• W gablocie parafialnej wywieszone są roczne wypominki, dlatego warto sprawdzić, czy w imionach lub nazwiskach nie zakradła się jakaś pomyłka.

• W poniedziałek (11. XI.) wspomnienie św. Marcina Tours, biskupa. Jest to także Narodowe Święto Niepodległości oraz rocznicą konsekracji naszej świątyni, dlatego Msze święte w tym dniu będą o godz.: 6.30, 7, 9, 16 i 18. Dopełnieniem naszej wdzięczności wobec Pana Boga będzie nocna Adoracja w kaplicy Wieczyste Adoracji w Łagiewnikach od godz. 21 do 6 rano, na którą zaprasza naszą Parafię Honorowy Kustosz oraz Rektor Sanktuarium. Poszczególne grupy parafialne proszone są o wpisanie w zakrystii swojej godziny modlitewnego czuwania. Warto dla Jezusa poświęcić choć jedną godzinę, polecając Mu nasze rodziny, parafię, ludzi chorych, osamotnionych, a także sprawy Kościoła i Ojczyzny, dziękując za dar wolności, za który nasi Rodacy zapłacili tak wielką cenę.

• We wtorek (12. XI.) wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

• W środę (13. XI.) wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

• W czwartek (14. XI.) kolejne spotkanie studentów o godz. 20. Serdecznie zapraszamy!

• W piątek (15. XI.) św. Alberta Wielkiego, bpa i doktora Kościoła. Wspólna modlitwa Apostolatu Dobrej Śmierci od godz. 17.30.

• W sobotę (16. XI.) wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia. Po Mszy świętej wieczornej Różaniec i Apel z Janem Pawłem II.

• W przyszłą niedzielę (17 listopada) po raz trzeci będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Szczegółowy program obchodów przy Bazylice Mariackiej umieszczony jest na plakatach, a naszych gestem solidarności będzie zbiórka do puszek na cele charytatywne.

• W trosce o osoby starsze Policja przysłała specjalne ostrzeżenie przed oszustami, którzy metodą „na wnuczka” lub „na policjanta” chcą podstępnie wykorzystać ich dobroć. Treść ostrzeżenia wraz z praktycznymi zaleceniami umieszczona jest w gablocie.

• W dniu dzisiejszym jest możliwość nabycia z tyłu kościoła najnowszego tomiku poezji ks. Piotra Pałasza pt. „Zmierzając do celu”, za dobrowolną ofiarę. Już sam tytuł zachęca do refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze! Niech wszystkie wysiłki nowego tygodnia będą wsparte darem Bożego błogosławieństwa.