• Dzisiejsza liturgia Słowa zachęca nas do odpowiedzialności za każde słowo, które wychodzi z ust naszych, by było to słowo prawdy i miłości.

• W środę (19. II.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18. W tym dniu będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych badań na osteoporozę oraz kilka innych schorzeń. Odbędzie się ono w salce katechetycznej w dwóch turach: o godz. 10 oraz o godz. 12.30. Trzeba być 15 minut wcześniej. Szczegóły tych badań podane są na ulotkach w gablocie parafialnej.

• W czwartek (20. II.) o godz. 17 spotkanie kandydatów na ministrantów.

• W piątek (21. II.) wspomnienie św. Piotra Damiana, bpa i doktora Kościoła. Z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia po Mszy świętej o godz. 18.

• W sobotę (22. II.) święto Katedry św. Piotra Apostoła.

• W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 13 rozpocznie się tradycyjne Nabożeństwo 40-godzinne, przygotowujące nas do owocnego przeżycia Wielkiego Postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do godz. 18, z przerwą na Mszę świętą o godz. 16.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, która jest dostępna w naszej świątyni.

• W przyszłym miesiącu w dniach 20-21 marca planowana jest parafialna pielgrzymka do Lichenia. W programie przewidziane są: Gidle, Licheń, Las Grąbliński oraz Częstochowa. Bliższe informacje podane są na plakatach.

• Dalsze przygotowanie do Bierzmowania odbędzie w tym tygodniu według zapowiedzianego harmonogramu: poniedziałek 1 grupa kl. VIII o godz. 17; wtorek 2 grupa kl. VIII o godz. 17 w salkach katechetycznych.

• Niech w dobrym przeżyciu nowego tygodnia towarzyszy nam przesłanie dzisiejszej aklamacji przed Ewangelią: „Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem. Ty masz słowa życia wiecznego.”