Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym będziemy rozważać najważniejsze tajemnice naszego zbawienia. Niedziela Palmowa jest przeżywana jako Światowy Dzień Młodzieży, dlatego prośmy o pomnożenie skarbu wiary, byśmy w jej świetle kształtowali nasze życie.

• Ze względu na trwający wciąż okres epidemii tegoroczne Triduum Sacrum będziemy przeżywać w gronie rodzinnym. Cenną pomocą w twórczym przeżywaniu tych ważnych wydarzeń mogą być sugestie umieszczone na naszej stronie internetowej oraz w gablocie parafialnej. Warto skorzystać także z bezpośrednich transmisji poszczególnych uroczystości przez TVP oraz dostępnych w Internecie propozycji, a nade wszystko pochylić się nad tekstami Ewangelii, podjąć rodzinną rozmowę na tematy religijne, ufną modlitwą otoczyć swoich bliskich, sprawy naszej Ojczyzny i całego świata, który tak bardzo potrzebuje nawrócenia i powrotu do źródeł Bożej mądrości.

• W ciągu dni Wielkiego Tygodnia możliwość skorzystania z sakramentu Spowiedzi świętej codziennie rano podczas Mszy świętych, a także po południu od godz. 15 do Liturgii wieczornej.

• W Wielki Czwartek (9. IV.) będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz kapłaństwa. Czas na indywidualną rozmowę z Panem Jezusem do godz. 22.

• W Wielki Piątek (10. IV.) jako jedyny dzień w roku nie ma Mszy świętej, bo najdoskonalszą ofiarę za nas wszystkich złożył Jezus Chrystus na Golgocie. Naszą wdzięczność wyrazimy podczas Drogi krzyżowej o godz. 15 oraz Koronki do Bożego Miłosierdzia, zaś czas na refleksję i rozważenie Bożej miłości płynącej z Krzyża będzie do godz. 22.

• W Wielką Sobotę (11. IV.) nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów wielkanocnych. Uczyńmy to w gronie rodzinnym, dziękując Bogu za to, że pragnie być z nami w tym „domowym Kościele”, jakim każda rodzina. Tekst błogosławieństwa umieszczony jest w Internecie i na kartkach pod chórem.

• Miejmy nadzieję, że jeśli sytuacja w naszym kraju zostanie opanowana, to być może już w Wielką Niedzielę otworzy się możliwość, by większa ilość Parafian mogła znów uczestniczyć we Mszy świętej w świątyni. Godziny Mszy świętych podczas Świąt Wielkanocnych jak w każdą niedzielę.

• Są jeszcze do nabycia Baranki Wielkanocne „Caritas” oraz biuletyn: „Głos Matki Kościoła”. Warto je nabyć dla siebie oraz swoich bliskich, zwłaszcza starszych i chorych, by stały się czytelnym znakiem naszej solidarności oraz miłosierdzia względem bliźnich.

• Niech w owocnym przeżywaniu tych dni towarzyszą nam słowa dzisiejszej aklamacji: „Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy i utwórzcie sobie nowe serca i nowego ducha.”