• Rozpoczynając Tydzień Biblijny dziękujemy Bogu za światło oraz mądrość zawarte na kartach Ewangelii. Księga Pisma Świętego to nie tylko historia zbawienia, ale słowo prawdy i miłości skierowane do każdego z nas. Warto w tym niełatwym okresie zatrzymać się w gronie najbliższych choćby na kilka minut każdego dnia nad Słowem Boga, które ma być także duchowym pokarmem, by z ufnością i nadzieją patrzeć ku przyszłości.

• Zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi ilości wiernych uczestniczących we Mszy świętej – proporcjonalnie do wielkości świątyni, w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć ok. 100 osób, z zachowaniem odpowiednich odstępów między wiernymi. Warto skorzystać z szansy spotkania z Jezusem Eucharystycznym również w dni powszednie, kiedy jest mniejsza ilość, bo wielu Parafian bardzo tęskni za pełnym przeżywaniem Mszy świętej.

• We wtorek (28. IV.) wspomnienie św. Joanny Beretty Molla oraz bł. Hanny Chrzanowskiej - pielęgniarki, która w tych dniach cierpienia i bezradności może nam wyprosić u Boga wiele łask.

• W środę (29. IV.) święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to także dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Msza święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.

• W piątek (1. V.) wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Spowiedź I piątkowa od 6.30 rano i od godz. 16.30 – 18. Arcybiskup metropolita krakowski na ten dzień udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w dni powszedni po Mszy świętej o godz. 18, zaś w niedziele o godz. 17.30.

• W sobotę (2. V.) uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. W tym dniu wspominamy także św. Zygmunta, dlatego wdzięczną modlitwą otoczmy Ks. Kan. Zygmunta Kosowskiego w dniu jego imienin. Z racji I soboty miesiąca Adoracja oraz Różaniec Grupy Modlitewnej od godz. 17.30.

• Są jeszcze do nabycia Baranki Wielkanocne „Caritas” oraz biuletyn: „Głos Matki Kościoła”.

• Serdecznie dziękujemy za modlitwę, dobre słowo i wszystkie gesty wsparcia oraz materialnej troski o Parafię, w tym niełatwym okresie wielu ograniczeń. Otaczamy Was wdzięczną modlitwą i pragniemy, byście nadal – poprzez święte sakramenty – mieli łatwy dostęp do źródeł Bożego Miłosierdzia.

• Niech tegoroczny Tydzień Biblijny pomaga nam odkryć na kartach Ewangelii niezawodne źródło Bożej mądrości i nadziei!