• Przeżywając niedzielę „Dobrego Pasterza” dziękujemy Bogu za skarb wiary i prosimy o nowe, dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, aby orędzie Dobrej Nowiny mogło docierać do wszystkich zakątków świata. Przez wstawiennictwo NMP Królowej Polski powierzajmy Panu Bogu wszystkie radosne i trudne sprawy naszych rodaków w kraju i poza jego granicami.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18, zaś w niedziele o godz. 17.30.

• Zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi ilości wiernych uczestniczących we Mszy świętej – proporcjonalnie do wielkości świątyni, w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć ok. 100 osób, z zachowaniem odpowiednich odstępów między wiernymi. Po okresie ograniczeń warto również w dni powszednie skorzystać z szansy spotkania z Jezusem Eucharystycznym, który ma do nas wielkie zaufanie i pragnie nas obdarzyć swoimi łaskami.

• W poniedziałek (4. V.) wspomnienie św. Floriana, męczennika, który jest patronem hutników i strażaków oraz miasta Krakowa.

• We wtorek (5. V.) wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.

• W środę (6. V.) święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (7. V.) z racji I czwartku miesiąca Żywe Róże Różańcowe zapraszają na Mszę świętą i nabożeństwo o godz.18.

• W piątek (8. V.) uroczystość św. Stanisława BM, który jest głównym Patronem Polski oraz naszej Archidiecezji. Jest to zarazem dzień imienin Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, dlatego jego dalszą posługę polecajmy opiece Jezusa Miłosiernego, prosząc o potrzebne łaski. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• Są jeszcze do nabycia Baranki Wielkanocne „Caritas” oraz biuletyn: „Głos Matki Kościoła”, dlatego w tym okresie wielkanocnym warto pomyśleć także o tych, którzy czekają na dobre słowo czy gest miłosierdzia.

• Wyrażamy serdeczną wdzięczność wobec tych, którzy w tym niełatwym okresie wielu ograniczeń wspierają duchowo i materialnie naszą Parafię. Wszystkich otaczamy ufną modlitwą i pragniemy, byście nadal mieli łatwy dostęp do źródeł Bożego Miłosierdzia.

• Niech chwila Adoracji z racji I niedzieli miesiąca i Boże błogosławieństwo pomoże nam nabrać duchowej mocy do podążania na co dzień drogami Ewangelii. Sam Jezus nas zapewnia: Ja jestem dobrym Pasterzem; kto idzie za Mną nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia.